Miesięczne archiwum: grudzień 2022

WIGILIA W INTERNACIE

BYŁA EWANGELIA…

KOLĘDY…

ŻYCZENIA PRZY OPŁATKU…

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA…

ORAZ WIGILIJNE POTRAWY…

Tak 15 grudnia świętowaliśmy w internacie.

Dziękujemy Paniom z kuchni za pyszne potrawy wigilijne.

 

 

 

 

 

 

Pola Podsiadły 1e, Joanna Walczewska 1e, Miłosz Micewicz 4ip – akompaniament i kolędy.

Damian Charytoniuk 3i1, Szendel Amelia 3p, Roksana Wapa 2l – prowadzący.

Ksawery Roszczyk 4sp – nagłośnienie.

Szydłowska Natalia – fotografia.

Inicjatorem tej uroczystości była Młodzieżowa Rada Internatu a wszystkie artystyczne szczegóły dopracowała Jolanta Zbucka.

ZDROWYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ MIESZKAŃCY INTERNATU

Życzenia Świąteczne Dyrektora Szkoły

 

Szanowni Państwo

Proszę przyjąć życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkiego  gwiazdkowego i pięknego. Powrotu do duchowej stajenki – jej prostoty i magii. Zachwytu i nadziei zamkniętych w dłoniach Dzieciątka.

Powróćmy na moment do pastorałek i dwunastu potraw. Bezwarunkowej miłości i ciepła.

Łączę wyrazy szacunku

Robert Matejek

 

A trochę na złość totalitaryzmom : Rimski-Korsakow – suita rosyjskiego kompozytora zainspirowanego ukraińskimi kolędami

 

 

 

Kulig !!!

19 grudnia 2022 roku korzystając z pięknej zimowej pogody klasy 4i1p oraz 3p udały się na kulig do Danówki. Na miejscu wszyscy szybko wskoczyli na sanki i rozpoczęła się przygoda.  Najodważniejsi zajęli sanki doczepione na końcu i często lądowali na śniegu. Trasa przejażdżki wiodła przez zaśnieżony las i malownicze tereny naszej okolicy. Przejażdżka saniami była niesamowita, pełna humoru, nieprzewidzianych zdarzeń i atrakcji. Podczas przejazdu nieprzerwanie trwała wojna na śniezki. Po kuligu w zimowej scenerii wyjątkowo smakowały kiełbaski z ogniska i gorąca herbata.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili,że był to udany wyjazd, podczas którego uczniowie mogli jeszcze bardziej się zintegrować i odpocząć na świeżym powietrzu.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Aneta Frydrychewicz – Nowosz, Róża Makaruk i Magdalena Wedziuk.

Finał 24 edycji konkursu „Międzyrzec-historia-dzień dzisiejszy” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym dotyczącym wiedzy o regionie. Konkurs jest cyklicznie organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim.

Pierwsze miejsce zajęła Natalia Makaruk uczennica klasy 3l

Trzecie miejsce zajął Sosnowski Piotr uczeń klasy 4p

Wyróżnienie otrzymał Szymon Saczuk uczeń klasy 3i2

Zwycięzcom gratulujemy!

Świąteczne propozycje dla czytelników

To ostatnie chwile, by pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Być może miłym upominkiem okaże się książka. W bibliotece szkolnej przygotowano wystawę publikacji o tematyce świątecznej. Już same okładki zachęcają do tego, by zatopić się w świątecznej atmosferze i przenieść się w świat bohaterów literackich, poczuć „magię grudniowej nocy”, „przy blasku choinki” wspólnie z bliskimi przeżyć „cudowne Boże Narodzenie”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy. Prezentowane książki będą dostępne dla czytelników od 22 grudnia.

„STARCIE TYTANÓW” czyli Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu.

W miniony weekend najlepsi zawodnicy z całej Polski ścigali się o finały i medale MP w pływaniu.

Nasi też tam byli i są wśród najlepszych – mamy finały!  GRATULUJEMY!!!!

• Filip Pocztarski 1p – Olsztyn MP 14latków                                                              

⇒ 3 starty

⇒ 3 rekordy życiowe

⇒ 2 finały A : 50m stylem dowolnym 3miejsce finał A czyli brązowy medal MP

100m stylem dowolnym 6miejsce finał A

• Franek Korulczyk 2i – Gorzów Wielkopolski MP 16 latków

⇒ 3 starty

⇒ 3 rekordy życiowe

⇒ 2 finały B : 50m stylem grzbietowym 3miejsce finał B

100m stylem grzbietowym 2miejsce finał B

Mikołajkowa wycieczka do Lublina

Rozpoczął się magiczny miesiąc grudzień, a wraz z nim czas wyjątkowych i czasem nietypowych prezentów. 7 grudnia uczniowie klasy 3er, 4rp, 4sp oraz przedstawiciele klasy 3p wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Lublina. Miło spędzony czas w kinie oraz na lodowisku na długo zapadnie w pamięci uczestnikom wyjazdu. Opiekunami wycieczki byli: p. Joanna Szymańska, p. Paulina Lesisz, p. Monika Rosińska i p. Leszek Jóźwik.

Ho, ho, ho! Zawitał do nas Mikołaj!

6 grudnia korytarze szkolne zaroiły się od Mikołajów, reniferów, śnieżynek. Każdy z uczniów starał się mieć na sobie jakiś „mikołajkowy” akcent. Z głośników płynęły melodie piosenek świątecznych. Organizacją dnia zajął się Samorząd Uczniowski. Na korytarzu co chwila rozlegał się dźwięk dzwonka, kiedy Mikołaj ze swoim orszakiem odwiedzał kolejne klasy. W klimat świąteczny wprowadzała przepięknie udekorowana choinka w holu szkoły.  Uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia na tle świątecznej dekoracji. Do wspólnej fotografii udało się także namówić Pana Dyrektora Roberta Matejka, któremu serdecznie dziękujemy za mikołajkowy prezent :-))))

Zapraszamy do oglądania naszego mikołajkowego dnia:

https://www.radiobiper.info/2022/12/07/mikolajkowy-dzien-na-sportowo-w-zse-miedzyrzec-podlaski-galeria/

 

Mecz mikołajkowy nauczyciele – uczniowie

Mikołajki to nie tylko czas prezentów, ale też wspólnej zabawy. Tradycyjnie tego dnia w naszej szkole rozegrano mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Po stronie uczniów stanęli przedstawiciele klas pierwszych i drugich a kadra pedagogiczna reprezentowana była przez najlepszych sportowców. Mecz wzbudził wiele emocji, przez cały czas sala była pełna kibiców, gracze walczyli zaciekle, do samego końca trzymając publiczność w napięciu. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 2:1 dla nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za piękną grę.

VII Mikołajkowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Bialskiego

Tradycją naszej szkoły wraz z Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowo-Turystycznym „ZNICZ” jest organizowanie mikołajkowych zawodów strzeleckich o puchar Starosty Bialskiego. W tym roku odbyły się już VII Zawody Mikołajkowe w strzelectwie. Wzięło w nich udział łącznie 7 drużyn ze szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych.
W wyniku klasyfikacji:

 • w konkurencji szkół ponadpodstawowych na podium uplasowały się:
  1 miejsce Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim
  2 miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim
  3 miejsce Liceum Ogólnokształcące im gen Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim
 • w konkurencji szkół podstawowych:
  najwyższe miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Drelowie a drugie miejsce Zespół Placówek Oświatowych nr w Międzyrzecu Podlaskim.
 • Najlepszymi strzelcami zostali w kategorii szkół ponadpodstawowych: Kinga Sidor z LO w Międzyrzecu Podlaskim i w kategorii szkół podstawowych Sebastian Mikiel ze Szkoły Podstawowej w Drelowie.
  Zwycięzcom gratulujemy!!!

Wyniki Szkolnego konkursu fotograficznego

Szkolny konkurs fotograficzny pod hasłem „Fotografia inspirowana poezją o jesieni” został rozstrzygnięty. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zdjęcia, które najpełniej oddałoby jesienny nastrój, uchwycony w poetyckich metaforach.
I miejsce w konkursie zajął Damian Charytoniuk, uczeń klasy  3i1  (J. Libert „Jesień”)
II miejsce zajęła Natalia Szydłowska, uczennica klasy 3l  (J. Tuwim „Strofy o późnym lecie”).
III miejsce ex aequo  zdobyli: Justyna Matejek, uczennica klasy 4sp (W. Broniewski „Liście”)  i Robert Tymoszuk (M. Konopnicka „Jesienią”)
Zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że konkurs zainspiruje pasjonatów fotografii do kolejnych  spotkań z poezją.

 

Materiały i przybory pomocnicze, z których mogą korzystać zdający na egzaminie zawodowym w sesji Zima 2023 r.

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 6 grudnia 2022 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie zawodowym w sesji Zima 2023 r.

(Formuła 2019 – egzaminy obowiązkowe) :

w części pisemnej egzaminu

w części praktycznej egzaminu

 

(Formuła 2017 – absolwenci):

w części pisemnej egzaminu

w części praktycznej egzaminu

 

Egzaminy w sesji Zima 2023r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim rozpoczynają się 09 stycznia 2023r i trwają do 18.01.2023r. Harmonogram egzaminów zawodowych w ZSE.

Zdający zgłaszają się na egzamin w wyznaczonym dniu, co najmniej   30 minut przed rozpoczęciem egzaminu i przynoszą ze sobą:

 • dowód tożsamości,
 • długopis lub pióro z czarnym atramentem,
 • ewentualnie inne przybory wymienione w komunikacie dyrektora CKE .

Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych oraz  materiałów/przyborów wymienionych w  komunikacie dyrektora CKE.  Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

Przypominamy o zakazie wnoszenia i korzystania z:

 • urządzeń telekomunikacyjnych,
 • materiałów/przyborów, które nie zostały wymienione w informacji dyrektora CKE,
 • maskotek oraz innych zbędnych rzeczy.

Podczas egzaminu zdający powinni:

 • pracować samodzielnie przestrzegając przepisów bhp,
 • korzystać wyłącznie z materiałów, sprzętu znajdujących się na stanowisku egzaminacyjnym,
 • nie porozumiewać się między sobą,
 • przez podniesienie ręki zgłaszać między innymi (nieprawidłowości w funkcjonowaniu indywidualnego stanowiska egzaminacyjnego, wcześniejsze zakończenie egzaminu, gotowość do oceny rezultatu ‎pośredniego, jeżeli taki rezultat występuje w zadaniu egzaminacyjnym, gotowość do podłączenia zasilania, wykonania określonych w zadaniu działań, itp.)

Przypominamy, że terminy egzaminów można sprawdzić w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie , na tablicy ogłoszeń – II piętro (przy sali 303) oraz u wychowawców klas. Listy zdających będą również wywieszone na drzwiach wejściowych do sal egzaminacyjnych.

Przypominamy również, że przystąpienie do egzaminu zawodowego jest obowiązkowe. Nieprzystąpienie ucznia do egzaminu zawodowego w wyznaczonym przez dyrektora szkoły terminie skutkuje nieuzyskaniem przez ucznia promocji do następnej klasy lub nieukończeniem szkoły (zdający w Formule 2019) .

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z wychowawcą klasy lub sekretariatem szkoły.

Inspiracje świętami Bożego Narodzenia

Czerwień , zieleń oraz złoto to kolory kojarzące się wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia i to one dominowały na kartkach świątecznych zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów z klas 1r i 4rp. Młodzież przygotowała kartki z życzeniami świątecznymi i poezją o tematyce Bożego Narodzenia, która wprowadziła wszystkich w  świąteczny klimat. Wiersze znanych poetów o Bożym Narodzeniu dopełniły życzenia adresowane do pracowników instytucji publicznych, społecznych i seniorów – podopiecznych Szkolnego Koła Wolontariatu.  Na kartkach świątecznych pojawiły się popularne motywy bożonarodzeniowe: choinki, gwiazdki, bombki i prezenty. Udekorowane kartki tylko potwierdziły artystyczne zdolności  uczennic, a sama praca sprawiła im wiele radości.  Może warto powrócić do tej zapomnianej tradycji?
Spotkanie zorganizowały panie: Izabela Jakimiak i Magdalena Wedziuk

MIKOŁAJ W INTERNACIE

MIKOŁAJKI W INTERNACIE

Było na słodko i na wesoło 🙂

Rózgi nie było, podobno się nie zmieściła … 🙂

Mikołajki w bibliotece szkolnej

Św. Mikołaj  odwiedził 6 grudnia bibliotekę ZSE, przynosząc książki z prezentami. Każdy , kto w tym dniu wypożyczył książkę, otrzymał wraz z nią  drobny upominek od św. Mikołaja. Prezenty zawierały  przede wszystkim interesujące publikacje z najnowszej oferty wydawniczej. Na pewno dużą radość sprawiły również  czytelnikom ukryte w książkach słodycze oraz  kupony na pizzę. Mikołajową akcję czytelniczą wsparła dyrekcja szkoły.   Wszystkim uczniom życzymy miłej lektury. Jednocześnie przypominamy,  że książki zostały odnotowane na kontach czytelniczych i po przeczytaniu należy je zwrócić do biblioteki. W mikołajkowej drużynie pracowali:  Daria Marciniuk, Ryszkowska Anna, Sandra Malinowska i  … Kacper Waszczuk.  Wszystkim pomocnikom św. Mikołaja i  Mikołajowi – dziękujemy serdecznie za zaangażowanie w przygotowanie spotkania.
Akcję „Mikołajki z książką” zorganizowały panie: Izabela Jakimiak i Magdalena Wedziuk.

 

 

 

 

 

Skip to content