Miesięczne archiwum: listopad 2022

INTERNAT PRZERZUCAMY KILOGRAMY!

INTERNAT PRZERZUCAMY KILOGRAMY!

Są chęci na jakąś dyscyplinę to znajdzie się i sposób!!!

Co sport bez „e” z przodu potrafi zdziałać…?

To nie tylko sylwetka, to cała filozofia, fizjologia i ….

No właśnie ⇒ kto ćwiczy ten wie, reszta musi sama się przekonać 🙂

VII Otwarte Mikołajkowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Bialskiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych do udziału w VII Otwartych Mikołajkowych Zawodach w Strzelectwie Sportowym o Puchar Starosty Bialskiego. Zawody odbędą się 06.12.2022r. na strzelnicy ZSE w Międzyrzecu Podlaskim (rozpoczęcie nastąpi o godz. 9:00, zakończenie zawodów planowane jest na godz. 13:00). Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Bialski, p. Mariusz Filipiuk. Zawody zostaną zorganizowane przy współpracy z Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowo – Turystycznym „Znicz”.

Regulamin zawodów oraz karty zgłoszeniowe zostały przesłane do szkół – w razie pytań prosimy o kontakt na adres e-mail szkola@zse.miedzyrzec.pl

STREFA KIIIBIIICAAAA W INTERNACIE

SIĘ DZIAŁO…!!!

PRYWATNA EKIPA KUCHARZY ⇒ ŚWIEŻUTKIE SUSHI

STREFA KIBICA ⇒ MECZ POLSKA-MEKSYK

mecz 0:0  /  sushi  :))  /  karny……

Trening techniczny przed egzaminami zawodowymi

Próbne uruchomienie elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminów zawodowych/egzaminy próbne (część pisemna) zostaną przeprowadzone 21.11.2022r. (poniedziałek).

Uczniowie stawiają się o godzinach i w salach zgodnie z danymi zamieszczonymi w systemie SIOEPKZ z tym, że w dniu 21.11.2022r. (dzień egzaminów próbnych) – godzinę oraz salę można również sprawdzić na tablicy ogłoszeń przy sali 303, dodatkowo listy zdających zostaną wywieszone na drzwiach sal egzaminacyjnych.

Sesje egzaminacyjne w ZSE zaplanowane są o:

godz. 8:00
PGF.08, SPL.05, SPL.04, EKA.04

godz. 11:00
INF.04, EKA.05, INF.02

godz. 14:00
INF.03

Jednocześnie przypominamy, że przystąpienie do egzaminu zawodowego jest obowiązkowe. Nieprzystąpienie ucznia do egzaminu zawodowego w wyznaczonym przez dyrektora szkoły terminie skutkuje nieuzyskaniem przez ucznia promocji do następnej klasy lub nieukończeniem szkoły.

W dniu 25.11.2022r. w szkole zostanie przeprowadzony sprawdzian umiejętności zawodowych.

Szkolny konkurs wiedzy

Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych uczniów.

Pomoc naukowa:  Maria Skłodowska – materiały do konkursu

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2022 roku odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez klasę 4lp pod kierownictwem pana Jacka Domańskiego. O godzinie 11.11 odśpiewano hymn narodowy zgodnie z akcją „szkoła do hymnu”.

Zebranie z rodzicami

Szanowni Rodzice

W dniu 18 listopada 2022 roku o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka. Serdecznie zapraszamy.

Przydział sal lekcyjnych na zebranie z rodzicami

Lp. Klasa Sala
1. 1i 126
2. 1l 127
3. 1p 311
4. 4e 312
5. 1e 215
6. 2i 305
7. 2p 205
8. 2l 11
9. 2hr 124
10. 2as 306
11. 3i1 301
12. 3i2 303
13. 3p 206
14. 3er 212
15. 3l czyt.
16. 4lp 310
17. 4i1p 309
18. 4rsp 304
19. 4ipp 204
20. 4ep 213
21. 4rs 214
22. 4ip św.
23. 4i1 207
24. 4tl 310

Nowe książki w bibliotece szkolnej

Pragniemy poinformować czytelników, że księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 60 pozycji książkowych. Na liście nowo zakupionych książek znalazły się m.in.  pozycje zaproponowane przez uczniów za pośrednictwem skrzynki życzeń czytelniczych. Nowe książki są już udostępniane wypożyczającym.  Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Rozdanie certyfikatów z praktyk zagranicznych – Włochy 2022

Podsumowanie praktyk oraz szkoleń uczniów i kadry z ZSE w Międzyrzecu Podlaskim

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim w okresie 01.09.2022 – 30.11.2022 realizuje projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej programu Erasmus +, sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry o numerze 2021-1-PL01-KA121-VET-000012267 w ramach 5 – letniej akredytacji na lata 2021-2027. Budżet na ten rok to około 75 tys. euro.

Udział w projekcie był szansą na odbycie praktyk zawodowych oraz kursów i szkoleń dla uczniów i kadry z Ekonomika. W terminie 12 – 25.06.2022 na zawodową mobilność wyjechało 37 uczniów z profili technik informatyk, ekonomista i reklamy oraz 3 nauczycieli na kursy i szkolenia językowe oraz wykorzystywanie narzędzi oraz technik komputerowych w edukacji. Praktyki i szkolenia realizowane były we współpracy z dwoma włoskimi organizacjami partnerskimi: MEL Training Center S.R.L.S., odpowiedzialna za realizację praktyk oraz EUROPEAN MOBILITY CENTER, która organizowała kurs dla kadry. Wszystkie działania odbywały się w miejscowości Cattolica, prowincja Rimini, również tam w hotelu zakwaterowana była cała grupa. Podczas dwutygodniowej mobilności uczniowie poszerzyli swoje kompetencje zawodowe oraz umiejętności językowe. Praca we włoskich przedsiębiorstwach umożliwiła im również rozwój umiejętności organizacyjnych, społecznych oraz kulturowych.

Prócz praktyk i szkoleń uczniowie i nauczyciele realizowali w wolnym czasie program kulturowy dzięki któremu zwiedzili takie atrakcje jak San Marino, Wenecję, zamek w pobliskiej Gradarze, Loreto oraz Rimini. Był również czas na relaks i plażowanie oraz wieczorną integrację.

Udział w mobilności poprzedzony został rekrutacją zarówno uczniów, jak i kadry oraz odbyciem przez uczniów cyklu zajęć przygotowawczych językowych, kulturowych i warsztatów psychologiczno – pedagogicznych o łącznym wymiarze 32 godzin lekcyjnych.

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający odbycie mobilności w języku angielskim. W najbliższym czasie planujemy również uroczystość rozdania dokumentów Europass Mobilność wraz z podsumowanie projektu.

Cele naszego akredytowanego projektu to:

– Rozwój oferty kształcenia zawodowego poprzez wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie narzędzi oraz metod pracy i współpracy placówek kształcenia zawodowego i pracodawców w innych krajach europejskich.

– Wzrost kompetencji kadry poprzez poznanie nowych narzędzi i metod pracy oraz rozwój kompetencji   językowych.

– Wzrost zainteresowania młodzieży kończącej szkołę podstawową kształceniem zawodowym poprzez  zapewnienie atrakcyjnej oferty edukacyjnej dostosowanej do potrzeb rynku pracy.

Izabela Hodun

 

Znicze Pamięci

W dniu Zaduszek,
W czas jesieni,
Odwiedzamy bliskich groby,
Zapalamy zasmuceni
Małe lampki – znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
Że aż łuna bije w dali,
Lecz i takie są mogiły,
Gdzie nikt lampki nie zapali.


(Władysław Broniewski „Zaduszki”)

 

Listopad to miesiąc pełen zadumy nad przemijaniem, refleksji nad własnym życiem, czas pamięci o tych, których z nami już nie ma. W Dzień Wszystkich Świętych, a następnie w Zaduszki wspominamy  tych, którzy już odeszli..

Tradycyjnie stawiamy znicze na grobach bliskich, krewnych, przyjaciół a także tych, którzy byli ważni dla naszej społeczności.

Jak każdego roku, zapaliliśmy więc znicze na grobach zmarłych pracowników naszej szkoły na cmentarzach w Międzyrzecu i Radzyniu.

Odwiedzili je: p. Paulina Lesisz, p. Ewelina Wieczorek,  p. Magdalena Witkowska,
p. Grzegorz Samociuk, za wsparcie i nieocenioną pomoc dziekujemy również Pani Marii Witkowskiej.  Uczniów reprezentowali Bartłomiej Nestorowicz kl. 3i1, Michał Nurzyński kl. 4sp i Kacper Puszkarski kl. 2s.

Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym

Zakończyła się VII edycja Konkursu Patria Nostra adresowanego do polskiej młodzieży z całego świata. W konkursie wzięło udział 30 drużyn 4-osobowych z każdego województwa i 10 polonijnych drużyn 4-osobowych ze świata. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Julia Konewko, Aleksander Nurzyński, Robert Tymoszuk zajęła zaszczytne 19 miejsce. Uczniowie wykonali animację komputerową poświęconą potopowi szwedzkiemu. Podczas uroczystej gali finałowej, która miała miejsce 21 października 2022r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych, który dostępne są pod linkiem: https://konkurs-patrianostra.pl/edycja-vii-region-wschodni-2022#competition_works. Animacja drużyny z naszej szkoły ma numer 68.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw patriotycznych i aktywności obywatelskiej. Formuła Konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego, a także pozwala uczniom na zdobycie wiedzy o zagadnieniach pomijanych w obowiązkowych programach szkolnych. Realizacja prac konkursowych pozwala na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji historycznej oraz utrwalaniu tradycji i dziedzictwa narodowego.

Opiekę nad naszą młodzieżą sprawowały panie: Maria Witkowska i Joanna Pióro.

Gratulujemy!

DKMS

W dniu 27.10.2022 w naszej szkole została zorganizowana akcja rejestracji potencjalnych Dawców w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. W naszej szkole dokonało tego 30 osób. Poszukiwanie zgodnego Dawcy komórek macierzystych to jak szukanie igły w stogu siana. Co 40 minut ktoś w Polsce dowiaduje się, ze choruje na nowotwór krwi lub inną chorobę układu krwiotwórczego. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku od zgodnego Dawcy. Mamy nadzieję, że spośród zarejestrowanych potencjalnych dawców ktoś odnajdzie swojego „bliźniaka genetycznego” i da mu szansę na przeszczepienie.

Skip to content