Podręczniki

Klasy pierwsze 2021-22 Klasy drugie 2021-22 Klasy trzecie po szkole podstawowej 2021-22 Klasy trzecie po gimnazjum 2021-22 Klasy czwarte 2021-22   Wiecej...

Wyniki egzaminu maturalnego 2021

Znamy już wyniki egzaminu maturalnego.W roku szkolnym 2020/2021 do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim przystąpiło 72 absolwentów. Zdawalność egzaminu maturalnego kształtuje się na poziomie 77,78%. Wiecej...

ODBIÓR ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

Serdecznie zapraszamy absolwentów naszej szkoły po odbiór świadectw dojrzałości. Świadectwa będzie można odebrać od wychowawców 5 lipca 2021r. o godz. 9.00 w salach lekcyjnych. Klasa 4er – sala 215 Klasa 4tl – Wiecej...

HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w salach lekcyjnych zgodnie z poniższym harmonogramem. Klasy 3 – godz. 9:00 Kl. 3i1 – sala 213 Kl. 3ei – sala 126 Kl. 3rs – sala 215 Wiecej...

Egzamin zawodowy – przypomnienie

Wytyczne – egzaminy zawodowe w sesji czerwiec/lipiec 2021 Pomoce i przybory HARMONOGRAM – sesja czerwiec/lipiec 2021 Wiecej...

 

Nasza społeczność

06.11.2019 r.

Zajęcia kulinarne w internacie 😉

Dzisiaj w internacie robiliśmy gofry.

Ksawery zdradził dobry przepis, Hubert jako kucharz – pasjonat, mieszkał i odmierzał.

Wszystkim smakowało.

Następnym razem robimy pizzę 😁😁

Zorganizowała: p. Jolanta Zbucka

31.10.2019 r.

Halloween w internacie

Duchy, strachy!!!

Krew i rozpacz w oczach …

Sesja w nastroju halloween odbyła się w piwnicy przy zgaszonych światłach.

Zjawa zajrzała w oczy, a grupa młodych fotografów i modeli najadła się strachu.

Tak wyglądał nastrój tego szczególnego i przerażającego dnia.

HAPPY HALLOWEEN!!!

 

 

Opiekun: Magdalena Jóźwik


16.10.2019r.

JESIENNY PLENER

Koła Fotograficznego

  

Nasze pierwsze wyjście w teren. Pogoda zaprasza do spaceru po przepięknym parku w jesiennych barwach.

Wykorzystaliśmy tym razem wyłącznie aparaty w telefonach komórkowych oraz kijek do selfi. Zabawa była świetna.

Ujęcia które oddają jesienne barwy, nastrój i wyjątkową chwile mówią same za siebie.

Oto efekty pracy Zuzanny Turowskiej, Dominiki Protaś, Huberta Urbaniuka oraz Bartosza Raraka:

Efekt WOW !!!

Super ekipa fotografów i różne punkty widzenia. Aby wykonać takie wyjątkowe i niepowtarzalne ujęcia musieli podejść do sprawy poważnie i z poświęceniem. Sami zobaczcie – zdjęcia z backstage 🙂


10.10.2019 r.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

W dniu dzisiejszym wychowankowie internatu wraz z  p. Magdaleną Jóźwik udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej, gdzie odbywała się wystawa pokonkursowa i rozstrzygnięcie V edycji konkursu fotograficznego „Zaczynając od wiersza Czesława Miłosza – Oczy”.

Tym razem nie udało nam się zdobyć nagrody, ale nie poddajemy się. „Pierwsze koty za płoty”. Przygotowujemy się na kolejne konkursy fotograficzne. Koło fotograficzne przy internacie ZSE działa aktywnie od września roku szkolnego 2019/2020.

Zapraszam osoby zainteresowane fotografią, a także kandydatów na modeli i modelki do sesji w plenerze. Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 19:30 w świetlicy Internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

Opiekun koła fotograficznego: Magdalena Jóźwik

A oto nasze prace konkursowe:

autor: Witkowski Piotr

autor: Turowska Zuzanna

autor: Wachowicz Jakub

autor: Sobianek Szymon


06.10.2019 r.

Młodzież z Internatu uczestniczyła w koncercie

 

 

W dniu 6 października 2019 r. na scenie MOK w Międzyrzecu Podlaskim zagościli artyści Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, by przybliżyć mieszkańcom naszego regionu twórczość wybitnego polskiego kompozytora, Stanisława Moniuszki. Młodzież z Internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych uczestniczyła wraz z wychowawczynią panią Ewą Świerżewską w koncercie.

„Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie” to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem projektu jest upowszechnianie twórczości Stanisława Moniuszki w małych miejscowościach Lubelszczyzny. Podczas każdego koncertu kameralnego wystąpiło 2-3 śpiewaków oraz akompaniator. Wykonawcami byli młodzi artyści, uczestnicy Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa oraz Konkursu Moniuszkowskiego organizowanych przez Teatr Wielki w Warszawie.

W programie znajdą się m.in. pieśni Stanisława Moniuszki pochodzące ze „Śpiewnika domowego”. Pieśni: „Dwie zorze”, „Kozak”, „Znasz li ten kraj”, „Hulanka”, „Pieśń wojenna”, „Wiosna”, „Prząśniczka” , „Jaskółeczka”, „Polna Różyczka”, „Czy powróci”, „Dumka”.

Od urodzin Stanisława Moniuszki minęło 200 lat. Dla uczczenia pamięci wielkiego kompozytora rok 2019 ogłoszono Rokiem Moniuszkowskim.

Artyści przygotowali wspaniałą ucztę muzyczną. Na początku przybliżono historię życia Moniuszki. Muzyk urodził się za naszą wschodnią granicą, w Ubielu koło Mińska. Będąc młodym chłopcem, chodził po okolicy i obserwował życie ludu polskiego oraz polskich arystokratów mieszkających na kresach.

– Później te wszystkie kolory i barwy polskości ujął w swojej pięknej muzyce. Jednym z głównych, takich totalnych dzieł Moniuszki są tzw. Śpiewniki Domowe. Znajduje się w nich prawie 300 pieśni zebranych w dwunastu tomach. Śpiewników Domowych mamy więc dwanaście. Pierwsze sześć zostały wydane jeszcze za życia Moniuszki, następne już po śmierci artysty – mówiła prowadząca koncert Małgorzata Mierczak.

Moniuszko mieszkał jakiś czas w Mińsku, potem w Wilnie i na koniec w Warszawie jako dyrektor i dyrygent Opery Warszawskiej. Cztery lata przebywał w Niemczech, gdzie zdobył szlify kompozytorskie.

Najsławniejszą z pieśni i chyba najbardziej energiczną jest utwór „Prząśniczki”. Moniuszko komponował nie tylko pieśni i utwory sakralne, ale stworzył również kilka wspaniałych polskich oper. I właśnie wykonania kilku takich dzieł mogła posłuchać młodzież .

 


ZAJĘCIA SZACHOWE W INTERNACIE

Zajęcia szachowe w Internacie ZSE odbywają się w każdy czwartek o godz. 19:00.

 

Zapraszamy do gry!!!

Prowadzący zajęcia: Zbigniew Litwiniec

 


MŁODZIEŻOWA RADA INTERNATU

Przewodniczący MRI:                   Mateusz  Łaski

Zastępca przewodniczącego:       Zuzanna Turowska

Sekretarz:                                       Piotr Witkowski

Skarbnik:                                        Dawid Nawrot

Członkowie MRI

  1. Jakub Wachowicz
  2. Jakub Urbaniuk
  3. Patryk Gregorczyk
  4. Weronika Oleksiuk
  5. Gabriela Puchtel

DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE

Dnia 29.09.2019 r. w naszym internacie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały pyszne ciasta i napoje oraz zorganizowały dyskotekę. Były tańce i wspólne śpiewanie. Wszyscy świetnie się bawili!


25.09.2019 r.

INTEGRACJA SPOŁECZNOŚCI INTERNATU NA MIĘDZYRZECKICH JEZIORKACH

Konkursy sportowe i możliwość skorzystania ze sprzętu tj. rowery wodne, motorówka, quad i zjazd tyrolką zapewniła OSP Stołpno. Serdecznie dziękujemy za moc ATRAKCJI!!!

Młodzież po wielu wrażeniach i emocjach spędziła miło czas przy ognisku i muzyce.

Spotkanie integracyjne zorganizowały wychowawczynie internatu: p. Jolanta Zbucka, p. Ewa Świerżewska, p. Magdalena Jóźwik i p. Anna Egier.

Fotoreportaż: p. Magdalena Jóźwik

   

Skip to content