Dzienne archiwum: 1 grudnia 2022

Warsztaty „Czysty świat wokół nas”

W dniu 28.11.22  naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące uzależnień „Czysty świat wokół nas”.

Na warsztatach uczniowie poznali problem różnego rodzaju uzależnień (alkohol, narkotyki, uzależnienia behawioralne), przyczyny ich powstawania oraz sposoby na to, aby uchronić się przed sięganiem po różnego rodzaju używki oraz o tym, jakie są negatywne skutki oddziaływania różnych uzależnień nie tylko na organizm człowieka, ale również na jego psychikę.

Wspierajmy młodych ludzi w konstruktywnym radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi ich prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu.

DOBRO TO WYNIK DZIELENIA

Tradycją naszej szkoły stał się zwyczaj pomocy konkretnej rodzinie wybranej w akcji Szlachetna Paczka. Tak też uczyniliśmy w tym roku. Co wiemy z relacji wolontariuszy? Pani Małgorzata i Marek wychowują 4 dzieci. Gdy rok temu wykryto u kobiety nerwiaka w uchu, ich świat wywrócił się do góry nogami. Pani Małgorzata przeszła pomyślnie operację i jest rehabilitowana. Zajmuje się na co dzień czwórką wspaniałych synów, choć czasami dają w kość mamie. Adam, Antek i Paweł chodzą do szkoły, a najmłodszy Filip uczęszcza do przedszkola. Mąż pani Małgorzaty, pan Marek dzielnie stara się wspierać żonę i dbać o rodzinę. Rodzina Pani Małgorzaty pomimo ciężkiej sytuacji życiowej nie poddaje się, trzyma się razem. Spędzają wspólnie każdą wolną chwilę, dzieci lubią układać klocki lego, puzzle czy wspólnie uczą się. Pomimo bardzo młodego wieku rozumieją, że mama jest chora i nie sprawiają kobiecie większych trudności. Ich marzenie: „Żeby Mamusia była zdrowa…”
Wspólnymi siłami uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły postarają się zapewnić pomoc nie tylko tej rodzinie lecz również samotnym osobom, które są odwiedzane przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Paczka to nie tylko pomoc, ale także prezent, więc warto zatroszczyć się o spełnienie ważnych potrzeb oraz “szczególnych upominków” – są to drobiazgi, o których marzą członkowie Rodziny i mogą ich szczególnie ucieszyć.

Samorząd Uczniowski razem ze Szkolnym Kołem Wolontariatu koordynują zbiórkę artykułów żywnościowych i środków czystości. Akcja pomocy trwa do 9 grudnia br. W dniach 10-11 grudnia pomoc zostanie dostarczona do potrzebujących.

Skip to content