Dzienne archiwum: 14 marca 2023

14 marca – Dzień Liczby Pi

W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki (International Day of Mathematics-IDM).

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Od 1988 roku jest to oficjalne święto w San Francisco, uznane zostało  (niewiążącą) uchwałą Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

W naszej szkole dzisiaj 14 marca odbył się ogólnoszkolny konkurs matematyczny „Myślenie nie jest wstydem”.  Cieszymy się, że chęć udziału w tym konkursie przez uczniów naszej szkoły spotkała się z  tak dużym zainteresowaniem. Wyniki już wkrótce!!!

Lekcja otwarta języka angielskiego

We wtorek 14 marca 2023 roku w klasie 4i1p odbyła się lekcja otwarta języka angielskiego. Jej celem było wzbogacenie zasobu środków leksykalnych w temacie CRIME & JUSTICE oraz praktyczne zastosowanie poznanej na poprzednich lekcjach mowy zależnej. Poza standardowymi ćwiczeniami uczniowie zmierzyli się z interaktywnym escape roomem, w którym musieli wykonać szereg zadań językowych i logicznych prowadzących do zdobycia trzycyfrowego kodu otwierającego odnalezioną kasetkę. Wszystko po to, by doprowadzić tajemniczą sprawę kryminalną do szczęśliwego finału. Dzięki zaangażowaniu klasy śledztwo zakończyło się pomyślnie!

Lekcję prowadziła pani Katarzyna Małek, a nauczyciele z ZSE podpatrywali, jak można wykorzystać metodę interaktywnego escape roomu w praktyce szkolnej.

Podziel się SERCEM !

Pomóżmy wspólnie Wiktorkowi! ❤️
Plakat wykonała: Oliwia Wieliczko klasa 1r
Skip to content