Miesięczne archiwum: kwiecień 2023

Materiały i przybory pomocnicze, z których mogą korzystać zdający na egzaminie zawodowym w sesji Lato 2023 r.

Komunikat dyrektora CKE z 28 kwietnia 2023 r.  w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których  mogą korzystać zdający na egzaminie zawodowym w sesji LATO 2023

(Formuła 2019 – egzaminy obowiązkowe):

w części pisemnej egzaminu

w części praktycznej egzaminu

 

(Formuła 2017 – absolwenci/kwalifikacje dwuliterowe):

w części pisemnej egzaminu

Egzaminy w sesji LATO 2023r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim rozpoczynają się 01 czerwca 2023r i trwają do 16.06.2023r. Harmonogram egzaminów zawodowych w ZSE – sesja LATO 2023

Zdający zgłaszają się na egzamin w wyznaczonym dniu, co najmniej   30 minut przed rozpoczęciem egzaminu i przynoszą ze sobą:

  • dowód tożsamości,
  • długopis lub pióro z czarnym atramentem,
  • ewentualnie inne przybory wymienione w komunikacie dyrektora CKE .

Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych oraz  materiałów/przyborów wymienionych w  komunikacie dyrektora CKE.  Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

Przypominamy o zakazie wnoszenia i korzystania z:

  • urządzeń telekomunikacyjnych,
  • materiałów/przyborów, które nie zostały wymienione w informacji dyrektora CKE,
  • maskotek oraz innych zbędnych rzeczy.

Podczas egzaminu zdający powinni:

  • pracować samodzielnie przestrzegając przepisów bhp,
  • korzystać wyłącznie z materiałów, sprzętu znajdujących się na stanowisku egzaminacyjnym,
  • nie porozumiewać się między sobą,
  • przez podniesienie ręki zgłaszać między innymi (nieprawidłowości w funkcjonowaniu indywidualnego stanowiska egzaminacyjnego, wcześniejsze zakończenie egzaminu, gotowość do oceny rezultatu ‎pośredniego, jeżeli taki rezultat występuje w zadaniu egzaminacyjnym, gotowość do podłączenia zasilania, wykonania określonych w zadaniu działań, itp.)

Przypominamy, że terminy egzaminów można sprawdzić w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie (Portalu Zdającego), na tablicy ogłoszeń – parter (przy sali 115) oraz u wychowawców klas. Listy zdających będą również wywieszone na drzwiach wejściowych do sal egzaminacyjnych.

Przypominamy również, że przystąpienie do egzaminu zawodowego jest obowiązkowe. Nieprzystąpienie ucznia do egzaminu zawodowego w wyznaczonym przez dyrektora szkoły terminie skutkuje nieuzyskaniem przez ucznia promocji do następnej klasy lub nieukończeniem szkoły (zdający w Formule 2019) .

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z wychowawcą klasy lub sekretariatem szkoły.

Uroczyste zakończenie roku klas czwartych.👩‍🎓👨‍🎓

Klasa 4i1 – wych. Katarzyna Sakiewicz
Klasa 4ip – wych. Joanna Szymańska
Klasa 4e – wych. Katarzyna Bojczuk
Klasa 4rs – wych. Izabela Hodun
Klasa 4tl – wych. Leszek Jóźwik
I choć dotarliście do mety ważnego etapu życia, pamiętajcie, że do mety przybywa się po to, aby wyruszyć w dalszą drogę.
Życzymy Wam, drodzy Absolwenci, abyście sięgali po nowe doświadczenia, byli zawsze wytrwali i mocno wierzyli, że wszystkie Wasze cele i marzenia zrealizują się jeśli tylko mocno będziecie tego pragnęli.

Wycieczka przedmiotowa do firmy DR GERARD

I stało się! 19 i 26 kwietnia uczniowie 2 i 3 klas logistycznych odwiedzili jedną z największych firm cukierniczych w Polsce. Mowa tutaj o producencie wyrobów cukierniczych Dr Gerard , który od 1993 roku prężnie działa na rynku cukierniczym zarówno krajowym jak i europejskim. Podczas wizyty uczniowie mogli poznać od strony praktycznej proces produkcji ciastek, zapoznać się z transportem wewnętrznym firmy, warunkami przechowywania surowców i wyrobów gotowych oraz obiegiem dokumentów magazynowych w firmie. Była to jedna z najlepszych praktycznych lekcji nauki zawodu!
Wszystkim pracownikom firmy Dr Gerard serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

27. OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ-ETAP DIECEZJALNY

20 kwietnia 2023 roku w Centrum Charytatywno – Duszpasterskim w Siedlcach uczniowie rywalizowali  o możliwość reprezentowania diecezji siedleckiej w zmaganiach ogólnopolskich. W tym roku uczniowie odpowiadali na pytania nawiązujące do treści z Księgi Powtórzonego Prawa i Listu do Hebrajczyków.

Szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Ewelina Chomicka z 2a, Wiktoria Hubica z 1i oraz Piotr Karwowski z 4e. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem katechetów a opiekę podczas wyjazdu sprawował ks. Leszek Mućka. Nasi reprezentanci po napisaniu etapu pisemnego zostali ocenieni  wysoką punktacją lecz niestety nie znaleźli się w szczęśliwej siódemce która w etapie ustnym walczyła o tytuł laureata. Z każdej diecezji wyłoniono trzech laureatów, którzy będą jej reprezentantami na ostatnim, ogólnokrajowym etapie, który zaplanowano na 5 i 6 czerwca w Niepokalanowie.

Dziękujemy młodzieży za udział w etapie szkolnym i trójce zwycięzców za zmagania podczas konkursu w Siedlcach. Gratulujemy odwagi pogłębiania wiary i zdobywania wiedzy biblijnej. Największą nagrodą jest spotkanie z żywym Słowem Bożym i ludźmi, którzy uczynili niego życiowy drogowskaz.

 

Konkurs plastyczny „Moja ilustracja do utworu Adama Naruszewicza”

Zapraszamy młodzież do udziału w Szkolnym konkursie plastycznym „Moja ilustracja do utworu Adama Naruszewicza”. Konkurs jest formą upamiętnienia dorobku literackiego i historycznego biskupa Adama Naruszewicza, który ostatnie lata życia spędził na Podlasiu w Janowie Podlaskim. Warto przypomnieć, iż Adam Naruszewicz został wybrany Patronem Roku 2023 w Powiecie Bialskim.  Uczestnicy konkursu powinni przygotować ilustrację do wybranego utworu poety. Praca może być wykonana dowolną techniką i powinna mieścić się w formacie A4 lub A5.  Ilustracje należy złożyć w bibliotece szkolnej do 9 maja 2023 roku. Więcej informacji o  konkursie można przeczytać w linku poniżej: Regulamin Szkolny-konkurs-Moj-pomysl-na-ilustracje-do-utworu Adama Naruszewicza
Lin do utworów Adama Naruszewicza: Satyry

Wycieczka do Warszawy

W dniu 18 kwietnia 2023 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie z klas ekonomicznych i rachunkowości: 1e, 2a, 3e, 4e. Podczas wizyty w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych uczniowie poznali fakty i zdarzenia z historii i życia giełdy, dowiedzieli się jakie zwierzęta są symbolami hossy i bessy, a także co symbolizują materiały, z których wykonany jest budynek giełdy. W holu Centrum Giełdowego można było obejrzeć między innymi figurę giełdowego byka i niedźwiedzia, ciekawą symbolikę wystroju wnętrza budynku . Wyjątkowo dzięki uprzejmości pracowników giełdy uczniowie mogli przebywać na Sali Notowań w miejscu debiutów spółek, w której znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy, tablice z aktualnymi kursami papierów wartościowych. Ponadto dowiedzieli się jakie zasady wiążą się z inwestowaniem na giełdzie w papiery wartościowe, jakie są najważniejsze indeksy giełdowe, w jakie spółki warto było zainwestować przed kilku laty, żeby osiągnąć jak największy zysk , a także jak  funkcjonują inne rynki nadzorowane przez giełdę a mianowicie : NEWCONNET -rynek małych i średnich spółek, Rynek Catalyst  – rynek dłużnych instrumentów, Rynek Energii GPW.

Był to miło spędzony dzień, okazja obejrzenia panoramy Warszawy z tarasu widokowego PKiN, wizyta w Muzeum Narodowym oraz  w escape room pozwoliła uczniom sprawdzić umiejętności intelektualne, organizatorskie i poznawcze.

Opiekunami wycieczki byli: p.Elżbieta Pieńko,  p.Henryka. Markiełow,  p.Monika Rosińska  i p.Karol. Jakoniuk.

Skip to content