Miesięczne archiwum: maj 2023

Zaświadczenia kwalifikacyjne do obsługi wózka widłowego

Ostatnia grupa 20 uczniów naszej szkoły zdobyła dodatkowe uprawnienia kwalifikacyjne po zdanym egzaminie państwowym przeprowadzonym przez Urząd Dozoru Technicznego z Siedlec w zakresie obsługi wózków widłowych w ramach projektu unijnego realizowanego w naszej szkole „Zawodowcy z powiatu bialskiego” . Gratulujemy i życzymy wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Egzaminy zawodowe – sesja Lato 2023

Przypominamy, że egzaminy zawodowe w sesji Lato2023 w Zespole Szkół Ekonomicznych rozpoczynają się 01.06.2023r. i trwają do 16.06.2023r.

Zdający zgłaszają się na egzamin w wyznaczonym dniu, co najmniej   30 minut przed rozpoczęciem egzaminu i przynoszą ze sobą:

  • dowód tożsamości,
  • długopis lub pióro z czarnym atramentem,
  • ewentualnie inne przybory wymienione w komunikacie dyrektora CKE.

Przypominamy o zakazie wnoszenia i korzystania z:

  • urządzeń telekomunikacyjnych,
  • materiałów/przyborów, które nie zostały wymienione w informacji dyrektora CKE,
  • maskotek oraz innych zbędnych rzeczy.

Przystąpienie do egzaminu zawodowego jest obowiązkowe. Nieprzystąpienie ucznia do egzaminu zawodowego w wyznaczonym przez dyrektora szkoły terminie skutkuje nieuzyskaniem przez ucznia promocji do następnej klasy lub nieukończeniem szkoły (zdający w Formule 2019).

Terminy egzaminów można sprawdzić w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie (Portalu Zdającego), na tablicy ogłoszeń – parter (przy sali 115) oraz u wychowawców klas. Listy zdających będą również wywieszone na drzwiach wejściowych do sal egzaminacyjnych.

Materiały i przybory pomocnicze/harmonogram egzaminów w ZSE/więcej informacji:  https://zse.miedzyrzec.pl/?p=16554

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z wychowawcą klasy lub sekretariatem szkoły.

Dyplomy zawodowe

Absolwenci technikum, którzy ukończyli  szkołę 28 kwietnia 2023 r. i  zdali wszystkie egzaminy zawodowe (uzyskali wszystkie certyfikaty kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie) proszeni są o odbiór dyplomów zawodowych. Dyplomy wydaje sekretariat szkoły.

Wyniki Szkolnego konkursu plastycznego „Moja ilustracja do utworu Adama Naruszewicza”

Starostwo Powiatu Bialskiego ogłosiło rok 2023 Rokiem Adama Naruszewicza. Z tej okazji zorganizowany został w Zespole Szkół Ekonomicznych konkurs plastyczny „Moja ilustracja do utworu Adama Naruszewicza” , którego celem było zachęcenie uczniów do poznania twórczości oświeceniowego poety, historyka i biskupa oraz zaprezentowanie umiejętności plastycznych i własnej kreatywności. Spośród prac uczestników konkursu  jurorzy nagrodzili ilustracje, które wykonały:
1.miejsce – Julia Dzikowska 1 r (ilustracja do ody „Balon”)
2. miejsce – Patrycja Faluszewska 1r (ilustracja do satyry „Małżeństwo”)
Zwyciężczyniom gratulujemy!  Konkurs zorganizowały panie: Izabela Jakimiak i Magdalena Wedziuk.

Staż zagraniczny we Włoszech

Praktyki zagraniczne to nie tylko zajęcia szkoleniowe, to także czas wolny od zajęć, który to uczniowie lubią chyba najbardziej. 😎👌
W wolnych chwilach oprócz zwiedzania, uczniowie zażywają kąpieli wodnych oraz słonecznych, grają w piłkę, uczestniczą w grach terenowych i bawią się na dyskotece do późnych godzin wieczornych.

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje” – św. Jan Paweł II

W dniu 18 maja 2023r. – w kolejną rocznicę urodzin Karola Wojtyły  w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny w ramach XIII edycji  akcji charytatywnej Twój Dar Serca dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

Na kiermaszu można było kupić własnoręcznie przygotowane sałatki, ciasta oraz tosty.

Nasza akcja pokazała, że  społeczność „Ekonomika”  ma wielu ludzi o WIELKIM SERCU i że razem możemy osiągnąć bardzo dużo. Udało nam się zebrać 1400 zł.

Koordynatorem akcji była pani Magdalena Wedziuk. Akcję wsparły panie: Katarzyna Melaniuk, Monika Rosińska i Renata Stachnio. Kiermasz poprowadziła klasa 4i1p.

Za spełnienie  powinności – troski o drugiego, często skrzywdzonego przez los, człowieka – dziękujemy!

Konkurs „JESTEŚMY RAZEM I BLISKO SIEBIE”

Drodzy uczniowie!!!

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie „JESTEŚMY RAZEM I BLISKO SIEBIE” współorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Szczegóły w załączonym Regulaminie Konkursu.

Link do rejestracji udziału w Konkursie (termin do 31 maja 2023 r.):https://forms.office.com/e/fAt5C7w1Y9

Uczniowie Ekonomika w RZYMIE

Uczniowie z zawodu technik programista oraz technik logistyk odbywający staż zagraniczny we Włoszech udali się na wycieczkę do Rzymu i Watykanu.
Rzym, zwany „Wiecznym Miastem”(łac.Roma Aeterna) jest trzecim co do wielkości miastem W Unii Europejskiej liczącym ok 3 mln ludzi. W trakcie całodniowej wyprawy uczniowie zwiedzili m.in.: Koloseum, Panteon, Fontannę di Trevi, Forum Romanum, Piazza Venezia, Piazza Navona.

Zwiedzanie ASYŻU we Włoszech

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły, którzy realizują praktyki zagraniczne we Włoszech udali się na wycieczkę do Asyżu, miasta położonego w środkowych Włoszech w regionie Umbria, miasta z którego pochodzi św.Franciszek oraz św.Klara.
Asyż jest symbolem pokoju i pokory, jest to miejsce pojednania międzynarodowego oraz religijnego. To właśnie tutaj znajduje się grób błogosławionego Carla Acutisa. Młody Carlo nazwał to miejsce „Miastem Eucharystycznym”, ponieważ właśnie tutaj przeżywał chwile Adoracji. Carlo jest patronem młodych ludzi (w szczególności informatyków), ponieważ sam był geniuszem komputerowym, jest on również duchowym towarzyszem licealistów.

Zapraszamy do fotorelacji: https://www.facebook.com/photo/?fbid=963554497999087&set=pcb.963555707998966

„Dziady cz. II”

25 kwietnia 2023 roku na dziedzińcu szkolnym odbyła się premiera „Dziadów” cz. II. Spektakl został wystawiony przez Szkolne Koło Teatralne. Przygotowania do premiery trwały dwa miesiące. Widowisko teatralne przyciągnęło wielu nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły, a także jej sympatyków. Wśród widowni znaleźli się również uczniowie okolicznych szkół podstawowych. To właśnie z myślą o nich powstawał spektakl promujący naszą szkolę, gdyż „Dziady” cz. II to lektura ich obowiązująca.

Po sukcesie premierowego spektaklu zapadła decyzja o ponownym jego wystawieniu. 12 maja 2023 roku „Dziady” cz. II można było zobaczyć w Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim. Drugi spektakl odniósł równie wielki sukces, czego dowodem była licznie zgromadzona publiczność i owacje na stojąco, jakimi zostali nagrodzeni aktorzy.

W spektaklu wystąpili: Jakub Lewczuk, Maciej Milewski, Karol Siłuch, Rafał Smal, Amelia Szendel, Kornelia Kowalewska, Jakub Wójcik, Emilia Oponowicz, Julia Dzikowska, Julia Golanko, Michał Panasiuk, Kacper Lipiński, Mateusz Ceniuch, Patrycja Miszta, Mateusz Waszczuk, Paweł Molenda, Krzysztof Pińczuk, Ewelina Chomicka, Mikołaj Susłów, Aleksandra Karpiuk.

O oprawę muzyczną zadbali: Ewelina Chomicka, Maciej Milewski i Daniel Jakimiak pod opieką nauczyciela – Pana Pawła Prokopiuka.

Organizatorkami wydarzenia i zarazem opiekunkami Szkolnego Koła Teatralnego są panie Katarzyna Maksymiuk i Ewelina Wieczorek. W przygotowaniu scenografii pomógł też Pan Karol Jakoniuk.

Dziękujemy.

Więcej na temat spektaklu „Dziadów” cz. II można dowiedzieć się z poniższych linków:

https://www.slowopodlasia.pl/artykul/23819,wystawili-dziady-zachwycajace-widowisko-uczniow-ekonomika-zdjecia

https://www.youtube.com/watch?v=FMrsCYH8VZM

https://www.radiobiper.info/2023/04/26/dziady-w-wykonaniu-uczniow-miedzyrzeckiego-ekonomika-wow-film/

https://miedzyrzec.24wspolnota.pl/informacje-miedzyrzeckie/miedzyrzecki-ekonomik-ze-spektaklem-na-dziedzincu-szkolnym-zdjecia/uZmrh42SV27kSJfdMST4

Staż zagraniczny we Włoszech

W trakcie praktyk zarówno logistycy jak i programiści zapoznali się z harmonogramem praktyk i podstawowymi zasadami BHP obowiązującymi w miejscu praktyk. Uczniowie organizowali własne stanowiska pracy zgodnie z obowiązującymi wymaganiami ergonomii oraz zasadami higieny pracy.
Uczniowie z zawodu technik programista tworzyli bazy danych według wytycznych oraz eksportowali raporty do pliku HTML, podczas gdy uczniowie z zawodu technik logistyk przetwarzali pozyskane informacje na potrzeby działalności logistycznej oraz zapoznali się z dokumentacją procesów logistycznych w przedsiębiorstwie.
Po zajęciach znalazł się również czas na zwiedzenie malowniczej miejscowości Grottammare, kąpiel w basenie oraz odśpiewaliśmy wspólnie STO LAT naszej koleżance – Amelii, która w dniu dzisiejszym ukończyła 17 lat! 😁
Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000061668 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Szczęśliwie dotarliśmy do Włoch

Piętnastu uczniów z zawodu technik programista oraz czternastu uczniów o profilu technik logistyk wraz z kadrą na szkolenia w dniu dzisiejszym szczęśliwie dotarło do Grottammare we Włoszech. Uczniowie już jutro rozpoczną staż zagraniczny, a kadra – szkolenia, a wszystko w ramach programu Erasmus + .
Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000061668 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Turniej Predator Games 2023

Uczniowie naszej szkoły w dniach 21.03 – 27.04 rozegrali mecze e-sportowe w ramach turnieju Predator Games 2023. Uczestnicy w składach Daniel Jakimiat, Jakub Lewczuk, Oliwier Hobonk, Jakub Janczuk (Fortnite), Jakub Zaniewicz, Kacper Marczuk ,Michał Milewski, Rafał Smal (Rocket League), Karol Siłuch, Bartłomiej Jaszczuk, Mateusz Skórski, Mateusz Szczepaniuk, Szymon Pociejuk, Jakub Krypa (League of Legends) oraz Robert Tymoszuk, Maciej Milewski (szachy) pod opieką p. Norberta Zaniewicz walczyli w swoich kategoriach gier. Większość naszych drużyn dotarła do drugiego etapu eliminacji gdzie byli o włos od dalszego awansu. Część uczestników za udział odebrała dzisiaj plecaki marki Acer Predator oraz pamiątkowe koszulki. Uczestnikom gratulujemy i czekamy na kolejne edycje turnieju.

Zaproszenie na spektakl „Dziadów” cz. II

Zapraszamy na spektakl „Dziadów” cz. II. Gramy dla Państwa po raz drugi – tym razem 12.05.2023 r. o godz. 20:00 w Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim.

Warsztaty z ITALIANISTYKĄ KUL

„Warsztaty z ITALIANISTYKĄ KUL” przeznaczone dla uczniów szkół średnich przepełnionych pasją do języka włoskiego i kultury Włoch odbyły się 10 maja w Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim
🇮🇹❤️🇮🇹
Pani mgr Dominika Wronikowska-Sfilio podzieliła się spostrzeżeniami na temat sposobów, w jaki Polacy postrzegają Włochów a Włosi Polaków podczas prezentacji online pt. „Musoni” contro „mammoni”, czyli „sztywniaki” przeciw „mamisynkom” – stereotypy na temat Włochów i Polaków zorganizowanej dla Uczniów i Uczennic Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim Następnie uczniowie sprawdzili zdobytą wiedzę podczas quizu 😊
🇮🇹❤️🇮🇹
Bardzo dziękujemy Pani Profesor Izabela Hodun z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim
za przyjęcie zaproszenia do uczestnictwa w warsztatach oraz wszystkim obecnym na spotkaniu Uczennicom i Uczniom 😊
Mamy nadzieję na kolejne spotkania już wkrótce 😊
Italianistyka KUL
Skip to content