Miesięczne archiwum: marzec 2023

Wyniki egzaminów zawodowych – sesja Zima 2023

Informujemy, że wyniki egzaminów przeprowadzanych w sesji Zima 2023 (Formuła 2017 oraz Formuła 2019) podobnie jak w poprzednich sesjach będą również dostępne dla zdających w PORTALU ZDAJĄCEGO od godziny 10.00 w dniu 31 marca 2023 r. Zdający logują się w portalu zdającego pod adresem internetowym: https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl/

Jednocześnie przypominamy, że termin składania deklaracji na sesję Lato 2023 – w przypadku ponownego przystępowania do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji Zima 2023  upływa 7 kwietnia 2023 r.

Dodatkowe wyjaśnienia/pomoc dotyczącą egzaminów zawodowych można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz u wychowawców klas.

7 MEDALI MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU ZIMOWYM!

Jak to mówią, niedaleko pada jabłko od jabłoni…. W tym przypadku wszystko zaczęło się od jabłka. Franek Korulczyk, uczeń kl 2i, w czasie tej zimy zaliczył podwójne Mistrzostwa Polski w pływaniu. Jedne na basenie, w wodzie ok 27ºC, drugie w jeziorze, w odsłonie zimowej, 1,5ºC. Anna Egier, wychowawczyni internatu ZSE, zazwyczaj rozsądna mama nastolatka, uznała pomysł za doskonały i postanowiła się przyłączyć. W taki sposób, w czasie tej zimy, na 19 startów w trzech miastach, zdobyli 19medali. Najcenniejsze w Ełku, na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Zimowym. Franek 2x złoto (25dow, 50grzb), 3x srebro (50dow, 100dow, 50mot), Anna 2x złoto (25dow, 50dow). Ponadto zdobyli 9x złoto, 2x srebro i 1x brąz na zawodach w Międzyrzecu i Łukowie.

    

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego „Myślenie nie jest wstydem”

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 32 uczniów naszej szkoły. Oto zwycięzcy:

1 miejsce Sebastian Szcześniak z klasy 4i

2 miejsce Piotr Karwowski z klasy 4e

3 miejsce Bartosz Rarak z klasy 4s

Gratulujemy !!! Nauczyciele matematyki

Podziękowanie

Dziękujemy wszystkim , którzy dołożyli swoją cegiełkę w akcji charytatywnej na rzecz Wiktorka Zawadzkiego.

XI konkurs wiedzy patriotycznej o Ryszardzie Dmowskim

Kolejny sukces naszej uczennicy. Marta Korolczuk z klasy 4tl uzyskała 3 miejsce w XI Konkursie Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim w kategorii praca plastyczna. Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest 21 marca. Święto zostało utworzone przez UNESCO w 1999 roku, a główne  uroczystości odbywają się corocznie w Paryżu. Celem tego święta jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie. To święto nie tylko poezji, ale i jej twórców. Poeta to artysta malujący słowami, a jego dziełem stają się piękne poetyckie obrazy świata. W ZSE z okazji Światowego Dnia Poezji zorganizowany został Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej. Ten wyjątkowy duet – słowa i muzyki – ma dość dużo sympatyków. Uczestnicy Konkursu zaprezentowali wiersze znanych poetów w wersji śpiewanej, zapewniając tym samym jurorom i słuchaczom podwójną dawkę emocji i wzruszeń.
Laureatami Konkursu zostali:

  1. miejsce – Dominika Bułhak  1p i  Paweł Zgorzałek  3l
  2. miejsce – Maciej Milewski 3p
  3. miejsce – Ewelina Chomicka 2a

Wyróżnienia przyznano: Aleksandrze Korolczuk 3r, Zuzannie Zdunek 3l, Wiktorii Mikołajczuk 1r i Julii Sowie 1r. W rolę konferansjera wcielił się Paweł Molenda z klasy 1e.
Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej zorganizowali: p. Ewelina Wieczorek, p. Izabela Jakimiak i p. Paweł Prokopiuk.

Zebranie z rodzicami

W dniu 24.03.2023 r. o godz. 17:00 odbędzie się wywiadówka – w klasach. Serdecznie zapraszamy !!!

Pierwszy Dzień Wiosny

SUKCES JĘZYKOWY UCZNIÓW ZSE 🏆🏆🏆🥇 w konkursie „Gra o indeks”!!!

Do IX edycji konkursu GRA o INDEKS przystąpiło 40 uczestników ze szkół średnich z Międzyrzeca Podlaskiego i Białej Podlaskiej. Konkurs odbył się 15 marca 2023 o godz. 10.15 w trakcie „Dnia Otwartego” Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Bezpośrednio po konkursie odbyła się lekcja pokazowa pt. How to Manage Social Media to Get Noticed prowadzona przez Studenckie Koło Naukowe Anglistów.
Lista laureatów:
1. Kamil Kalinowski, ZSE w Międzyrzecu Podlaskim
4. Nina Stefaniuk , ZSE w Międzyrzecu Podlaskim (wyróżnienie)
8. Julia Karczewska, ZSE w Międzyrzecu Podlaskim
Serdecznie gratulujemy wyników!
Opiekunowie konkursu: K.Sakiewicz, I.Hodun

Zajęcia językowe dla uczniów

🇮🇹🇮🇹🇮🇹Ruszyły językowe zajęcia przygotowawcze dla grupy 29 uczniów o profilu technik programista oraz technik logistyk, którzy 15 maja 2023r. wyruszą do słonecznej Italii w celu odbycia praktyk zagranicznych 🇮🇹🇮🇹🇮🇹

Wycieczka do Warszawy

W dniu 16 marca 2023 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie z klas: 3e, 3r, 4lp, 4sp i 4rp. Był to miło spędzony dzień. Mieliśmy możliwość obejrzenia panoramy Warszawy z tarasu widokowego PKiN, wizyta w escape room pozwoliła sprawdzić umiejętności intelektualne i manualne, spacer po Warszawie pokazał jak wygląda dzisiejsza Warszawa a na koniec dnia wizyta w kręgielni wzbudziła ducha rywalizacji.

Opiekunami wyjazdu byli: p. Joanna Szymańska, p. Paulina Lesisz, p. Monika Rosińska i p. Paweł Prokopiuk.

Sukces uczniów w konkursie informatycznym podczas Dni Otwartych Akademii Bialskiej

W dniu 15 marca 2023 nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie informatycznym zorganizowanym w czasie Dnia Otwartego Akademii Bialskiej w Białej Podlaskiej, w końcowej klasyfikacji uplasowali się na następujących miejscach: pierwsze miejsce zajął  Maciej Milewski z 3p, drugie Jakub Wójcik z 3p a 6 miejsce Aleksander Matejek z 4p.

Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Dzień Otwarty Akademii Bialskiej

W dniu 15 marca 2023 roku uczniowie klas 4i, 4p, 4r, 4i1, 3p, 4e uczestniczyli w Dniu Otwartym Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, w czasie którego mogli poznać ofertę edukacyjną uczelni. Na stoiskach zorganizowanych przez poszczególne kierunki można było poznać specyfikę każdego z nich, prowadzone były wykłady, warsztaty, pokazy oraz odbyło się kilka konkursów z nagrodami (szczegóły i wyniki naszych uczniów podane są na fb i stronie internetowej szkoły). Na stoisku informatyki mogli podziwiać pokaz robotów, turystyka i rekreacja proponowała zajęcia na ściance wspinaczkowej, filologia angielska zorganizowała grę o indeks, a ekonomia – koło fortuny z nagrodami – to tylko nieliczne z atrakcji jakie zostały zaprezentowane tegorocznym maturzystom. Uczniowie mogli również poznać bogatą bazę uczelni między innymi: Bibliotekę Akademicką, Halę Sportową, Dom Studenta, Centrum Badań nad Innowacjami, Regionalne Centrum Badań EKO-AGRO-TECH, Strzelnicę Multimedialną.

14 marca – Dzień Liczby Pi

W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki (International Day of Mathematics-IDM).

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Od 1988 roku jest to oficjalne święto w San Francisco, uznane zostało  (niewiążącą) uchwałą Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

W naszej szkole dzisiaj 14 marca odbył się ogólnoszkolny konkurs matematyczny „Myślenie nie jest wstydem”.  Cieszymy się, że chęć udziału w tym konkursie przez uczniów naszej szkoły spotkała się z  tak dużym zainteresowaniem. Wyniki już wkrótce!!!

Lekcja otwarta języka angielskiego

We wtorek 14 marca 2023 roku w klasie 4i1p odbyła się lekcja otwarta języka angielskiego. Jej celem było wzbogacenie zasobu środków leksykalnych w temacie CRIME & JUSTICE oraz praktyczne zastosowanie poznanej na poprzednich lekcjach mowy zależnej. Poza standardowymi ćwiczeniami uczniowie zmierzyli się z interaktywnym escape roomem, w którym musieli wykonać szereg zadań językowych i logicznych prowadzących do zdobycia trzycyfrowego kodu otwierającego odnalezioną kasetkę. Wszystko po to, by doprowadzić tajemniczą sprawę kryminalną do szczęśliwego finału. Dzięki zaangażowaniu klasy śledztwo zakończyło się pomyślnie!

Lekcję prowadziła pani Katarzyna Małek, a nauczyciele z ZSE podpatrywali, jak można wykorzystać metodę interaktywnego escape roomu w praktyce szkolnej.

Skip to content