7 MEDALI MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU ZIMOWYM!

Jak to mówią, niedaleko pada jabłko od jabłoni…. W tym przypadku wszystko zaczęło się od jabłka. Franek Korulczyk, uczeń kl 2i, w czasie tej zimy zaliczył podwójne Mistrzostwa Polski w pływaniu. Jedne na basenie, w wodzie ok 27ºC, drugie w jeziorze, w odsłonie zimowej, 1,5ºC. Anna Egier, wychowawczyni internatu ZSE, zazwyczaj rozsądna mama nastolatka, uznała pomysł za doskonały i postanowiła się przyłączyć. W taki sposób, w czasie tej zimy, na 19 startów w trzech miastach, zdobyli 19medali. Najcenniejsze w Ełku, na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Zimowym. Franek 2x złoto (25dow, 50grzb), 3x srebro (50dow, 100dow, 50mot), Anna 2x złoto (25dow, 50dow). Ponadto zdobyli 9x złoto, 2x srebro i 1x brąz na zawodach w Międzyrzecu i Łukowie.

    

Skip to content