14 marca – Dzień Liczby Pi

W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki (International Day of Mathematics-IDM).

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Od 1988 roku jest to oficjalne święto w San Francisco, uznane zostało  (niewiążącą) uchwałą Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

W naszej szkole dzisiaj 14 marca odbył się ogólnoszkolny konkurs matematyczny „Myślenie nie jest wstydem”.  Cieszymy się, że chęć udziału w tym konkursie przez uczniów naszej szkoły spotkała się z  tak dużym zainteresowaniem. Wyniki już wkrótce!!!

Skip to content