Dzienne archiwum: 26 marca 2024

Malowanie pisanek w bibliotece szkolnej

Współcześnie jajko jest symbolem zmartwychwstania Chrystusa, zbawienia i nieśmiertelności. Zwyczaj zdobienia jaj ma jednak swoje źródło w pogańskich praktykach . Pojawił się nawet 5 tyś. lat temu, a najstarsze pisanki znaleziono w Asyrii. Najstarsza polska pisanka datowana jest na X wiek i została znaleziona w okolicach Opola.
Zwyczaj zdobienia jaj przetrwał do naszych czasów. Jest to jednak misterne zajęcie, wymagające niemałych zdolności plastycznych, precyzji i delikatności. Wszystkimi tymi umiejętnościami mogą pochwalić się uczniowie klasy 2r, którzy pod kierunkiem pani Beaty Lewczuk  – instruktor z Gminnego Centrum Kultury w Drelowie przygotowywali  świąteczne pisanki. Kontynuowanie wielkanocnej tradycji malowania pisanek to prawdziwy zaszczyt i przyjemność. Praca nad pisankami dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i emocji, zwłaszcza oczekiwanie na końcowy efekt pracy.

Szkoła programistów ZSE

Podczas Dni Otwartych Szkoły uczniowie z klasy 1p zaprezentowali Projekt Wielkanocny. Budowa stron WWW wymaga zaplanowania ich struktury, przygotowania tekstowej i graficznej zawartości strony oraz utworzenia połączeń pomiędzy nimi. Tym razem uczniowie w swojej pracy połączyli promocję kierunku kształcenia technik programista ze Świętami Wielkanocnymi. Zobaczmy, jak to zadanie udało się zrealizować naszemu zespołowi programistów.

Link do pracy uczniów

Wyniki egzaminów zawodowych – sesja ZIMA 2024

W dniu 27.03.3024 r. o godzinie 10.00 w elektronicznym systemie SIOEPKZ zostaną udostępnione zdającym, wyniki egzaminów zawodowych przeprowadzonych w Sesji 2024 Zima. Informację o wynikach zdający może uzyskać bezpośrednio przez portal zdającego lub w szkole. Na stronie internetowej CKE został opublikowany komunikat dla zdających wskazujący na konieczność sprawdzenia możliwości zalogowania się do portalu zdającego przed 27.03.2024 r., tj. przed dniem ogłoszenia wyników. Osoby, które nie otrzymały kodu aktywacyjnego, powinny skontaktować się z dyrekcją szkoły (pokój 203) w celu zresetowania hasła lub wygenerowania nowego kodu aktywacyjnego.

Logowanie do portalu zdającego

Zdający logują się w portalu zdającego pod adresem internetowym:

https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl

Kody aktywacyjne umożliwiające pierwsze zalogowanie się do portalu zdającego przekazuje zdającym dyrektor szkoły. Kody aktywacyjne są ważne bezterminowo.

Przypominamy o konieczności sprawdzenia możliwości zalogowania się do portalu zdającego przed dniem 27.03.2024 r., tj. przed dniem ogłoszenia wyników.

UWAGA:

W przypadku ponownego przystępowania do egzamin przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji 2024 ZIMA – termin składania deklaracji na sesję LATO 2024 upływa 4 kwietnia 2024 r.

Skip to content