Miesięczne archiwum: Marzec 2021

Konkurs ZSE w Minecraft – znajdź easter egg

Konkurs dla uczniów klas 8 szkół podstawowych z terenu Międzyrzeca Podlaskiego i okolic.

Zwiedź wirtualnie naszą szkołę przygotowaną przez uczniów w Minecraft.

Zasady konkursu:

 • znajdź 10 easter egów na szkolnym serwerze Minecraft
 • wykonaj i zapisz screen każdego znajdowanego easte ega
 • wyślij imię i nazwisko, nazwę szkoły i klasę oraz 10 screenów z easter egg na maila minecraft@zse.miedzyrzec.pl
 • nagrody dla pierwszych 3 osób z każdej szkoły

Easter egg

Są to ukryte miejsca (otwory, schowki itp. na korytarzach lub w pomieszczeniach) w szkole, gdzie znajdują się easter egi. Twoim zadaniem jest znaleźć 10 z 20 szt. które umieszczone są w całej szkole.

Screeny

Po znalezieniu kryjówki z easter egg wykonaj screen tego miejsca przyciskając przycisk PrintScreen na klawiaturze i wklej zrzut np. do painta i zapisz plik pod nazwą easter1.jpg. Przy kolejnych miejscach wykonaj ten sam proces pod nazwami easter2.jpg itd. zż do easter10.jpg.

Wyślij na maila minecraft@zse.miedzyrzec.pl swoje imię i nazwisko, nazwę szkoły, klasę oraz 10 screenów z easter egg. Po zatwierdzeniu Twoja wygrana będzie do odebrania w sekretariacie szkoły.

Serwer: zsemiedzyrzec.csrv.pl

Jak dostać się na serwer?

Opis masz podany we wcześniejszym wpisie o szkole w Minecraft.

 

Życzymy miłej zabawy i Wesołych Świąt.

Wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe

Informujemy, że wyniki egzaminów przeprowadzanych w sesji zima 2021 (Formuła 2017), będą dostępne dla zdających w PORTALU ZDAJĄCEGO https://krakow.epkz.cke.edu.pl/ od godziny 10.00 w dniu 31 marca 2021 r.
Wyniki egzaminów przeprowadzonych w Formule 2012 będzie można sprawdzić kontaktując się z sekretariatem szkoły: szkola@zse.miedzyrzec.pl

Termin składania deklaracji na sesję czerwiec/lipiec 2021 w przypadku ponownego przystępowania do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji styczeń/luty 2021 do 8 kwietnia 2021r. (deklaracje zbierają wychowawcy klas ). Deklarację będzie można złożyć w formie elektronicznej, przesyłając skan albo wyraźnie zdjęcie podpisanego dokumentu. Absolwenci, którzy nie zdali egzaminu w sesji styczeń/luty 2021 i chcą przystąpić do egzaminu poprawkowego w sesji czerwiec/lipiec 2021 deklaracje przesyłają na adres sekretariatu szkoły (szkola@zse.miedzyrzec.pl).

Wzory deklaracji:

Formuła 2017

Formuła 2012

Świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie dla sesji styczeńluty 2021 będą wydawane po 8 kwietnia 2021r. – szczegółowe informacje dotyczące przekazania świadectw zostaną przekazane przez wychowawców klas.

Absolwentów prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, tel. 83 371 78 80 lub szkola@zse.miedzyrzec.pl

Zespół Szkół Ekonomicznych w Minecraft

Ekonomik w Minecrafcie? Tak!

Szkoła to nie tylko nauka zdalna ale również praca z uczniami przy ciekawych projektach edukacyjnych.

Ponad 2 miesiące temu powstał pomysł aby wykorzystać możliwości Minecraft przy zaprojektowaniu Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Tak oto powstał ciekawy projekt dzięki któremu każdy może zwiedzić naszą szkołę w wirtualnym świecie Minecraft. Ale po kolei.

Wiele lat temu uczniowie kończąc szkołę policealną przygotowywali rozbudowane projekty, które później często były wykorzystywane w szkole. Jedną z takich prac realizowanych pod nadzorem Pana Tomasza Marciniuka było zaprojektowanie szkoły w programie Auto Cad wraz ze wszystkimi wymiarami: szkoły, sal lekcyjnych, korytarzy itp.

 

Etap 1 Budowa szkieletu

Projekt Auto Cad był podstawą do wybudowania budynku szkoły, ścian, sal lekcyjnych itp. jako szkieletu ogólnego. Warto zauważyć że szkoła w Minecraft jest odwzorowana dokładnie jak na wykonanych pomiarach w skali 1m – 10 bloków.

Etap 2 Wyposażenie sal lekcyjnych, pomieszczeń 

Na potrzeby projektu (i ze względu na sytuację pandemiczną) w salach lekcyjnych i pomieszczeniach zostały nagrane krótkie filmiki. Na ich podstawie uczniowie mogli zbudować w Minecrafcie  znajdujące się tam przedmioty, meble, ławki, dodatki ip.

Każda z sal i pomieszczeń ma idealnie odwzorowane elementy zgodnie z tym co się w niej znajduje – nie są to przypadkowe rzeczy.

Etap 3 Korytarze

Nasza szkoła ma sporą ilość korytarzy, dlatego nagranie ich zajęłoby zbyt dużo czasu i niektóre elementy mogłyby zostać pominięte. Z pomocą przyszedł kolejny projekt zrealizowany pod okiem Pana Tomasza Marciniuka – wirtualny spacer po Ekonomiku wykonany przez ucznia klasy 4i2 Jakuba Kiryluka. https://360.goterest.com/sphere/zse

Wszystkie te etapy nie powstałyby gdyby nie zgrana grupa uczniów:

 • Kościaniuk Kacper 2i
 • Pociejuk Szymon 2i
 • Maksymiuk Karolina 2ip
 • Lawenda Jakub 2i1p
 • Marciniuk Bartosz 2i1p
 • Chodźko Paulina 2i1p
 • Nurzyński Aleksander 2i1p
 • Krukowski Jakub 2i1

Opiekę nad projektem sprawował Pan Tomasz Marciniuk.

Chciałbyś zwiedzić naszą szkołę wirtualnie?

Interesują Cię kierunki kształcenia w naszej szkole? Sprawdź

 

Instrukcja jak zwiedzić wirtualnie  szkołę w Minecraft:

 1. Jak dostać się na serwer?
 • Pobierz launcher do Minecrafta np. shiginima launcher
 • Podaj nazwę użytkownika
 • Wybierz wersję serwera: 1.16.4 lub 1.16.5 (preferowana)
 • Wybierz tryb multiplayer
 • Dodaj nazwę serwera zsemiedzyrzec.csrv.pl
 1.   Na serwerze należy się zarejestrować:
 • /register hasło hasło
 • Po zarejestrowaniu
 • /login hasło
 1.       Przy ponownym logowaniu podajemy:
 • /login hasło
 • /fly (aby latać)
 1. Dla lepszych efektów wizualnych ustaw jasność na jaskrawą.

Esc —- Ustawienia graficzne —- Jasność jaskrawa (5 pozycja od lewej strony)

 1. Przy pierwszym logowaniu mapa musi się chwilę wczytać.
 2. Możesz już wirtualnie zwiedzić naszą szkołę.

 

Ogólnopolska olimpiada spedycyjno – logistyczna

Zdalna nauka w bieżącym roku szkolnym nie przeszkodziła uczniom naszej szkoły wziąć udział w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej  zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Zmagania I etapu szkolnego odbyły się 20 listopada 2020 r., w którym wzięło udział kilkunastu uczniów.

Do etapu drugiego – okręgowego zakwalifikowały się  4 uczennice: Magdalena Siedlanowska z klasy IV , Alicja Siłuch i Aleksandra Kusznieruk z klasy III oraz Zuzanna Mironiuk  z klasy drugiej. Wszystkie uczennice uczą się w technikum logistycznym.

Z radością informujemy, że Magdalena Siedlanowska zakwalifikowała się do finału Olimpiady, który zaplanowany jest na 22 kwietnia 2021r  w Sopocie. Opiekunem merytorycznym był p. Leszek Jóźwik.

Trzymamy kciuki za wysoki wynik w dalszej rywalizacji.

PROJEKT ERASMUS+ 2020

Szkolny konkurs historyczny

Informator Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej

Drogi Maturzysto!

Przed Tobą trudny czas związany z najważniejszym egzaminem w Twoim życiu. Jednak nie tylko zdanie matury jest w tym momencie ważne – na pewno zastanawiasz się nad wyborem Uczelni Wyższej. Jeśli jesteś osobą o zainteresowaniach technicznych, pasjonuje Cię motoryzacja, nowoczesne technologie, budownictwo lub lotnictwo – zapraszamy Cię na Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy Informator, w którym możesz dowiedzieć się, nie tylko jakie oferujemy kierunki, ale także czym zajmują się nasi studenci po wykładach (zbudowanie bolidu, rakiety czy lokomotywy to dla nich żadne wyzwanie!). Dzięki ogromnemu wyborowi kierunków oraz modułów nauczania dostępnych u nas będziesz w stanie rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, aby w przyszłości zdobyć satysfakcjonującą Cię pracę.

A teraz życzymy Ci połamania pióra podczas egzaminu maturalnego i do zobaczenia w murach Politechniki Poznańskiej!

Władze Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu

Politechniki Poznańskiej

 

Wszelkie dostępne informacje znajdują się również na stronie www.wilit.put.poznan.pl

Informator Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej

8 MARCA Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet,
życzymy Wam drogie Panie w szczególności dużo zdrowia,
spokoju, ile tylko potrzebujecie,
tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne.
Niech uśmiech na Waszych twarzach zawsze gości,
a życie nie sprawia trudności i przykrości.

Wiosna w obiektywie!

Zapraszamy młodzież do udziału w konkursie fotograficznym. Inspirację dla autorów zdjęć powinny stanowić wiersze znanych poetów o tematyce wiosennej. Propozycje wierszy o wiośnie można znaleźć na stronie biblioteki szkolnej, można również zilustrować fotografią wiersz wybrany przez siebie.

Uczestnik  konkursu powinien podać informację, który wiersz, jakiego autora  stanowił inspirację do stworzenia jego fotografii, swoje imię  i nazwisko oraz klasę. Prace należy przesłać na adres  biblioteka1zse@gmail.com

Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 27 marca 2021 roku.

Propozycje WIERSZE O WIOŚNIE ZNANYCH POLSKICH POETÓW

Nowości wydawnicze w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna w styczniu bieżącego roku powiększyła swój księgozbiór o sześćdziesiąt woluminów. Większość to nowości wydawnicze z 2020 roku. Zapraszamy czytelników do biblioteki.

A miało być tak pięknie! K.Kalicińska, M. Kalicińska

Życie trzeba umieć doprawić, a Mika jest w tym mistrzynią! Pełna energii i optymizmu opowieść o odwadze i przeciwnościach losu, które niespodziewanie otwierają drogę do szczęścia i spełnienia! Dominika, dla przyjaciół Mika, wszystko, co robi, robi na 100%. Kocha na zabój, żyje na pełnych obrotach, wszelkie życiowe dramaty też przeżywa tak, jakby świat miał się właśnie zawalić. Młoda, przebojowa, pełna ideałów, szuka kolorów w szarej rzeczywistości początku lat 90. Wychodzi za mąż za młodu i zostaje matką. Z marzeń wyrywa ją proza życia. Wielka miłość się kończy. A kiedy świat Miki rozpada się na kawałki, z pomocą przychodzą rodzina i przyjaciele. Dziewczyna bierze się w garść, kontynuuje wymarzone studia i rozpoczyna pracę w telewizji. Świat srebrnego ekranu wciąga ją na dobre i na złe. Ale kiedy w życiu Miki robi się spokojniej, jej wewnętrzna wariatka zaciera ręce.

 

Abonent czasowo niedostępny  K.Kalicińska

Mika, lat trzydzieści z pewnym plusem, ma udane małżeństwo, dzieci, przyjaciół, piękny dom i firmę znakomicie prosperującą w telewizyjnym show-biznesie. Czuje się stuprocentowo spełnioną kobietą. Po wielu zawirowaniach nareszcie wie, że jest w najlepszym momencie swojego życia. A właściwie była – do dziś.
„Chcę się z tobą rozwieść. Odchodzę”.
Wiadomość od męża spada na nią jak grom z jasnego nieba. Nie może w to uwierzyć. Przecież obiecał, że będzie kochał ją do końca życia! A jednak…

 

 

 

Bezgwiezdne morze  E. Morgenstern

Głęboko pod powierzchnią ziemi, na brzegach Bezgwiezdnego Morza istnieje labirynt tuneli i komnat pełnych opowieści. Przejścia do tego sanktuarium są często ukryte, niekiedy w lasach, niekiedy w domach, a niekiedy pozostają na widoku. Jednak ci, którzy szukają, znajdą. Ich drzwi na nich czekają.
Zachary Ezra Rawlins szuka swoich drzwi, choć o tym nie wie. Podąża za syrenim śpiewem, niesiony niewytłumaczalną pewnością, że pisany jest mu inny świat. Po odkryciu na półkach uczelnianej biblioteki tajemniczej książki pogrąża się w lekturze i daje porwać opowieściom o zakochanych na zabój więźniach, zaginionych miastach i bezimiennych akolitach. Na jednej ze stron Zachary niespodziewanie natrafia na zdarzenie z własnego dzieciństwa, w niewiarygodny sposób spisane w książce starszej od niego…

 

 

Bo nada cię kocham M. Kordel

Zdarza się, że los nie pozwala zapomnieć o tym, co wydarzyło się przed laty. Dwoje zakochanych młodych ludzi może rozdzielić wojenna zawierucha, ale całe życie pamiętać będą o pierwszej prawdziwej miłości. Ułożą sobie życie, spędzą je w otoczeniu bliskich, ale w sercu wciąż będą nosić puste miejsce. Tak jak Leontyna, która nie otwiera tajemniczych listów, bo nie chce pozwolić, by przeszłość wywróciła jej świat do góry nogami. Pewnego dnia jednak zatrzaśnięta od lat szuflada się otwiera i z dumą prezentuje zawartość, której nie można dłużej ignorować. Zwłaszcza że położone wśród gór miasteczko Malownicze zaczyna otulać przedświąteczna mgła, która niespodziewanie budzi w Leontynie dawno zapomnianą tęsknotę. Po raz pierwszy od bardzo dawna postanawia wrócić do miejsc z czasów młodości. Kogo tam spotka? Z kim spędzi wigilijny wieczór?

 

Będziesz tam? G.Musso

Przynajmniej raz każdy zadał sobie te pytania: Gdybym mógł cofnąć czas, co zmieniłbym w swoim życiu? Czy miałbym dość odwagi, by nadać mu nowy sens? Dokąd bym poszedł? I z kim?
Elliott Cooper jest znanym chirurgiem zmagającym się ze śmiertelną chorobą. Największą radością jego życia jest dorosła już córka Angie, największym pragnieniem – jeszcze raz ujrzeć ukochaną Ilenę, zmarłą tragicznie przed trzydziestoma laty. Jego marzenie może się spełnić – Elliot otrzymuje w prezencie kilka pigułek umożliwiających podróż w czasie.
Przez ciekawość zażywa jedną z nich i wkracza na ścieżkę nieprawdopodobnej przygody – cofa się w przeszłość, po raz kolejny przeżywa młodość. Czy zdoła zmienić bieg wydarzeń i uratować życie ukochanej?
Czas zawsze mija zbyt szybko…

 

Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności  I.Kienzler

Zadziwiające, jak często bagatelizowana jest rola uczuć w historii: Poznaj sekrety romansu, który w znaczący sposób wpłynął na dzieje naszej ojczyzny! Książka Iwony Kienzler – znanej autorki bestsellerów biograficznych opowiada o związku Stanisława Augusta Poniatowskiego i wielkiej księżnej Katarzyny, późniejszej carycy. Ich miłość dała Polsce króla Stasia, ale też w konsekwencji zabrała naszej ojczyźnie niepodległość. To fascynujący romans, który zmienił bieg historii Polski.

 

 

 

 

Chłopiec z lasu H.Coben

Najnowsza powieść mistrza zwrotów akcji, Harlana Cobena! Mężczyzna o tajemniczej przeszłości musi znaleźć zaginioną nastolatkę. New Jersey, 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne, odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku, lecz nic nie mówi. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie, kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie, jak udało mu się przetrwać. Trzydzieści lat później Wilde stara się żyć normalnie, choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą – także dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Nikt się nim nie przejmuje – nawet jej własny ojciec – ale pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny.  Jedyną wskazówką jest to, że była ostatnio nękana.

Co tu po nas zostanie B.Rybałtowska

Ostatni tom sagi obyczajowo-historycznej „Bez pożegnania”. Historia Zofii i Kasi, która poruszyła serca czytelników w całej Polsce, znajdzie swój wielki finał! Ich losy śledzimy od czasów II wojny światowej, teraz dowiemy się jak potoczyło się życie rodziny Kalczyńskich w latach 2003-2018. Jest to opowieść o miłości i sile ducha, a także o przemijaniu i wdzięczności za to, co przynosi los. O tym, że zarówno w czasach wojny jak i pokoju najważniejsza jest rodzina i bliscy.

REGULAMIN KONKURSU „IMIĘ MASKOTKI PSW”

 1.Organizatorem konkursu jest Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

 2.Przedmiotem konkursu jest nadanie imienia maskotce PSW.

 3.Cele konkursu

– budowanie relacji pomiędzy uczelnią, a kandydatem na studia

– promowanie uczelni

– promowanie oferty edukacyjnej PSW

4.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas maturalnych szkół średnich.

5. Każda osoba biorąca udział w konkursie ma za zadanie:

 • zaproponować imię maskotki,
 • udostępnić i polubić profil uczelni na facebooku PSW w Białej Podlaskiej.

Każdy uczestnik konkursu musi polubić i udostępnić profil uczelni na facebooku PSW w Białej Podlaskiej. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt, który należy przesłać na adres: m.maciejuk@pswbp.pl, wpisując w tytule „Imię maskotki PSW”. Propozycje  prosimy opisywać w następujący sposób: nazwisko i imię, adres email, imię maskotki.

Udział w konkursie jest jednocześnie akceptacją regulaminu
i zgodą na publikowanie wizerunku oraz zgodą na publikowanie „pracy konkursowej” uczestnika w relacjach z przebiegu konkursu zamieszczonych w mediach oraz materiałach promocyjnych organizatora.

6. Czas trwania konkursu: 01.03.2021-31.03.2021.

7.Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31.03.2021.

8.Rozstrzygnięcia konkursu dokona Komisja konkursowa powołana Zarządzeniem Rektora. Członkowie Komisji konkursowej oraz ich rodziny nie mogą brać udziału w konkursie. Od decyzji komisji nie przysługuje odwołanie.

9.O wynikach konkursu poinformujemy za pośrednictwem uczelnianych social mediów i poczty elektronicznej, w dniu rozstrzygnięcia konkursu, a najciekawsze imiona opublikujemy na uczelnianych social mediach.

10.Kryteria oceny:

 • oryginalne i pomysłowe ujęcie tematu,
 • zgodność z tematyką konkursu.

11.W konkursie na grafikę przewidziano 3 nagrody: za zajęcie trzech pierwszych miejsc oraz upominek dla każdego uczestnika konkursu.

 

Skip to content