Dzienne archiwum: 14 września 2023

Wojsko w Ekonomiku

Do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Wojska Polskiego, którzy opowiedzieli uczniom klas czwartych i piątych o zaletach i trudach służby żołnierskiej. Zaprezentowali także sprzęt wojskowy. Uczniowie mogli przeładować karabin, czy też usiąść w samochodzie bojowym . Żołnierze przekazali również ważną wiadomość uczestnikom spotkania i wszystkim zainteresowanym mieszkańcom naszych okolic:

„Zwiększona obecność szkoleniowa Wojska Polskiego w województwach: podlaskim i lubelskim została wymuszona rosnącą presją na granicę polsko-białoruską. Szkolimy się poza poligonami wzdłuż wschodniej granicy Polski, aby demonstrować naszą wolę i zdolności  do przeciwstawienia się każdemu zagrożeniu RP. W operacji biorą udział żołnierze wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych. JESTEŚMY TU DLA NASZEGO WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA.”

 

 

 

Narodowe Czytanie w Ekonomiku

Tradycyjnie już w pierwszych dniach września włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania organizowaną od 2012 r. przez Prezydenta RP.

W tym roku  wspólnie odczytaliśmy fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – powieści, która została wybrana ze względu na swoje patriotyczne przesłanie, tak aktualne dzisiaj w obliczu rosyjskiej agresji.

To napisane barwnym językiem dzieło cechuje nie tylko nawiązanie do walk narodowowyzwoleńczych, ale także bogate opisy przyrody, obyczajów i tradycji Polaków oraz pozytywistyczna idea pracy u podstaw.

Za szczególne zaangażowanie w akcję dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy odczytali fragmenty powieści przed społecznością szkolną.

Skip to content