Wojsko w Ekonomiku

Do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Wojska Polskiego, którzy opowiedzieli uczniom klas czwartych i piątych o zaletach i trudach służby żołnierskiej. Zaprezentowali także sprzęt wojskowy. Uczniowie mogli przeładować karabin, czy też usiąść w samochodzie bojowym . Żołnierze przekazali również ważną wiadomość uczestnikom spotkania i wszystkim zainteresowanym mieszkańcom naszych okolic:

„Zwiększona obecność szkoleniowa Wojska Polskiego w województwach: podlaskim i lubelskim została wymuszona rosnącą presją na granicę polsko-białoruską. Szkolimy się poza poligonami wzdłuż wschodniej granicy Polski, aby demonstrować naszą wolę i zdolności  do przeciwstawienia się każdemu zagrożeniu RP. W operacji biorą udział żołnierze wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych. JESTEŚMY TU DLA NASZEGO WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA.”

 

 

 

Skip to content