Miesięczne archiwum: listopad 2023

Programiści pierwsza klasa

W dniu 24.11.2023r. świętowaliśmy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Uczniowie z klasy pierwszej (technik programista) wzięli udział w zajęciach  „Elementy strony internetowej – obsługa zdarzeń”. Podczas zajęć młodzi programiści tworzyli skrypty umożliwiające wykonywanie działań dynamicznych na wcześniej zaprojektowanej stronie „Salonu Kosmetycznego” – teraz już wiemy ile musimy zapłacić za wybrane zabiegi kosmetyczne.

Programowanie jest bardzo pożądaną umiejętnością w niemal każdej branży – nie tylko w technologii, ale też w finansach, opiece zdrowotnej, nauce, a nawet w projektowaniu czy rolnictwie.

Życzymy wielu sukcesów młodym twórcom cyfrowych treści.

Maciek wśród najlepszych uczniów w Polsce

W dniu 16 listopada 2023 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki.

224 stypendystów Prezesa Rady Ministrów i 22 stypendystów Ministra Edukacji i Nauki odebrało pamiątkowe dyplomy, potwierdzające przyznane stypendium.  W gronie tym znalazł się uczeń naszej szkoły, Maciej Milewski z klasy 4p. Dyplomy najzdolniejszym uczniom z terenu województwa lubelskiego wręczyli wojewoda lubelski Pan Lech Sprawka, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Pan Bartłomiej Bałaban i lubelski kurator oświaty Pani Teresa Misiuk.

Serdecznie gratulujemy Maćkowi i życzymy dalszych sukcesów.

 

Podziękowanie od Pary Prezydenckiej

Z wielką przyjemnością informujemy, że społeczność ZSE otrzymała specjalne podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem”. W liście skierowanym do społeczności szkolnej Pan Prezydent Andrzej Duda  napisał: Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Dzięki Państwa  zaangażowaniu klasyka polskiej literatury znów nas wszystkich połączyła, a nasza akcja w tysiącach miejsc na całym świecie umocniła przekonanie, że jesteśmy silnie związani z dziełami, które od pokoleń kształtują wyobraźnię Polaków”.

W prezencie otrzymaliśmy również piękne wydanie „Nad Niemnem” z dedykacją od Pary Prezydenckiej. Książka wzbogaci cenne zasoby biblioteki szkolnej. Jeszcze raz dziękujemy nauczycielom i uczniom za włączenie się w tę piękną    akcję zachęcającą do czytania polskiej literatury.

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na wywiadówkę, która odbędzie się 17 listopada 2023 roku (piątek) o godzinie 17.00, w klasach. Liczymy na Państwa obecność. Do zobaczenia.

Przydział sal na zebranie z rodzicami

 

Piknik patriotyczny

10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się apelem przygotowanym przez klasę 2p pod kierunkiem pani Katarzyny Melaniuk. Uczniowie poprzez przybliżenie historii, nastrojowe wiersze i piękne piosenki wprowadzili wszystkich w wyjątkowy nastrój. Po apelu na dziedzińcu szkolnym został zorganizowany Piknik Patriotyczny z udziałem przedstawicieli Wojska Polskiego, którzy przyjechali do nas dwoma samochodami bojowymi. Obecność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. Uczestnicy pikniku mogli wejść do samochodów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, przymierzyć się do wieżyczki strzelniczej. Każdy mógł też pooglądać sprzęt wojskowy, spróbować swoich sił na strzelnicy szkolnej. Przedstawiciel OSP Stołpno, pan Adam Paluszkiewicz, przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli zagrać w kalambury patriotyczne, jednak największym zainteresowaniem cieszyło się karaoke. Piosenki patriotyczne z wielkim zaangażowaniem śpiewali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Każdy mógł się też rozgrzać i posilić pysznym bigosem, wojskową grochówką i ciepłą herbatą. Bardzo miło było nam gościć uczniów z międzyrzeckich szkół podstawowych. Składamy serdeczne podziękowania dla oficerów zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia oraz załóg wozów bojowych.

Czas na podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Książka + uczeń = duet doskonały.  Ten duet stanowił cel wielu przedsięwzięć podjętych w bibliotece ZSE w październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto biblioteki szkolnej, obchodzone w ZSE 6 października rozpoczęło szereg działań zachęcających uczniów do spotkania z książką. Przez cały październik biblioteka prowadziła akcję „słodkie wypożyczanie”. Każdy uczeń, który wypożyczył książkę w październiku, otrzymał słodki upominek. Ponadto uczniowie mieli możliwość wysłuchania w czasie każdej dużej przerwy fragmentów audiobooka „Świąteczny sekret” K.Mirek. Książka przedstawia historię nastoletniej Zosi, która postanawia przejąć spadek po babci i stać się dorosłą, odpowiedzialną osobą. Wzbrania się przed miłością, jednak przystojny brunet pojawi się na jej drodze, jakby ciągnięty niewidzialna nicią przeznaczenia. Być może losy Zosi zachęcą do przeczytania kolejnych rozdziałów. Również w  październiku uczniowie wrzucali do skrzynki życzeń czytelniczych tytuły książek, które powinny znaleźć się w szkolnym księgozbiorze. Życzenia zostaną wkrótce  zrealizowane i publikacje będą dostępne dla uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piknik patriotyczny – 10 listopada 2023

Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną ZSE oraz uczniów szkół podstawowych na piknik patriotyczny, który rozpocznie się w piątek 10 listopada 2023 roku o godzinie 9.00 na dziedzińcu szkoły. W programie przewidziano wiele atrakcji m.in. spotkanie z przedstawicielami Wojska Polskiego, pokaz sprzętu wojskowego oraz degustacja wojskowej grochówki. Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia !!!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W WIEDNIU

W dniach 12-15 grudnia uczniowie naszej szkoły wezmą udział w wycieczce do Wiednia. W programie m.in. Hofburg Skarbiec, Muzeum Sztuki Naturalnej, Pałac Schonbrunn, jarmarki bożonarodzeniowe.
Uczniowie, którzy znaleźli się na liście rezerwowej będą mieli pierwszeństwo zapisu przy okazji kolejnego wyjazdu.

Propozycje czytelnicze

Pragniemy zaprezentować  czytelnikom, kolejne pozycje książkowe, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki szkolnej.  Nowe książki są dostępne dla  wypożyczających.  Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Propozycje nowych książek

 

Skip to content