Piknik patriotyczny

10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się apelem przygotowanym przez klasę 2p pod kierunkiem pani Katarzyny Melaniuk. Uczniowie poprzez przybliżenie historii, nastrojowe wiersze i piękne piosenki wprowadzili wszystkich w wyjątkowy nastrój. Po apelu na dziedzińcu szkolnym został zorganizowany Piknik Patriotyczny z udziałem przedstawicieli Wojska Polskiego, którzy przyjechali do nas dwoma samochodami bojowymi. Obecność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. Uczestnicy pikniku mogli wejść do samochodów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, przymierzyć się do wieżyczki strzelniczej. Każdy mógł też pooglądać sprzęt wojskowy, spróbować swoich sił na strzelnicy szkolnej. Przedstawiciel OSP Stołpno, pan Adam Paluszkiewicz, przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli zagrać w kalambury patriotyczne, jednak największym zainteresowaniem cieszyło się karaoke. Piosenki patriotyczne z wielkim zaangażowaniem śpiewali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Każdy mógł się też rozgrzać i posilić pysznym bigosem, wojskową grochówką i ciepłą herbatą. Bardzo miło było nam gościć uczniów z międzyrzeckich szkół podstawowych. Składamy serdeczne podziękowania dla oficerów zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia oraz załóg wozów bojowych.

Skip to content