Wyjazd na VIII Dzień Popularyzacji Matematyki
„Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”
26 września już po raz ósmy Politechnika Warszawska zorganizowała Dzień Popularyzacji Matematyki – wydarzenie, którego celem jest promocja logicznego myślenia oraz popularyzacja matematyki w konwencji łączącej przyjemne z pożytecznym m.in. poprzez rozwiązywanie łamigłówek.
W tym dniu chętni uczniowie zainteresowani królową nauk wraz z opiekunami p. Renatą Stachnio, p. Moniką Rosińską i p. Andrzejem Stachnio uczestniczyli w wykładach, warsztatach i pokazach na wydziale matematyki i nauk informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Program tegorocznych spotkań był różnorodny, ale najbardziej przypadły do gustu uczniom takie zajęcia jak: „Ile jest nieskończoności?”, „Pobawmy się z królową”, „Czy warto zaprzyjaźnić się z kalkulatorem naukowym?”, „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji” czy „Brydż sportowy grą opartą o prawdopodobieństwo”.
Prezentację trójwymiarowych brył przestrzennych można było obejrzeć na holu wydziału. Piramida Sierpińskiego to fraktal będący przestrzenną wersją trójkąta związanego z nazwiskiem tego wybitnego polskiego matematyka spodobał się najbardziej.
Tegoroczna edycja wpisana była w obchody 25-lecia Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Dzień Popularyzacji Matematyki to cykliczne święto matematyki, organizowane z myślą o uczniach wszystkich typów szkól, ich nauczycieli oraz innych osób, chcących poznać urok matematyki.