Miesięczne archiwum: marzec 2019

Szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego-wyniki

Być może niektórzy zastanawiają się, dlaczego to Gustaw Herling-Grudziński stal się bohaterem tegorocznego szkolnego konkursu. Otóż rok 2019 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W ten sposób upamiętniono 100 rocznicę urodzin pisarza oraz zwrócono uwagę na jego dorobek literacki.

Gustaw Herling-Grudziński to twórca wybitny i doświadczony przez historię. W czasie II wojny światowej  przebywał w sowieckim łagrze oraz walczył  w armii Andersa.

Biografia tak wyjątkowego twórcy oraz  jego dzieła stały się tematem szkolnego konkursu, który odbył się 15 marca 2019 roku.

Największą wiedzą wykazała się uczennica klasy IV h – Justyna Frąckiewicz, która niemal bezbłędnie odpowiedziała na pytania konkursowe, zajmując  I miejsce.

Dość dużą wiedzę posiadali również  uczniowie klasy IVi2 : Bartłomiej Jezierski, Bartłomiej Kieczka i Tomasz Wardziak, którzy uzyskali identyczną liczbę punktów i zajęli  ex aequo  II miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy tak wysokich wyników.

 

 

Akademia Programowania UMCS 2019

Oferta Akademii skierowana jest do uczniów zainteresowanych programowaniem. Akademia będzie obejmować kompletny cykl kursów programistycznych, począwszy od „Podstaw Programowania” przez „Algorytmy i Struktury Danych” aż po kursy obejmujące tematykę technologii informatycznych. Wybrane kursy połączone będą z konkursami. W roku szkolnym 2018/2019 Akademia Programowania UMCS oferuje konkurs „Algorytmy i Struktury Danych” oraz kurs „Podstawy Programowania”. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie.

https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,57,akademia-programowania-umcs-2019,75833.chtm

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły co roku uczniowie klas maturalnych wyjeżdżają na Jasną Górę prosić Matkę Bożą o łaski i pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku…
W dniu 22 marca 2019 roku odbyła się autokarowa pielgrzymka do Częstochowy zorganizowana przez s. Darielę  dla młodzieży, która w tym roku zdaje egzamin dojrzałości. W wycieczce wzięło udział 67 uczniów z klas maturalnych naszej szkoły oraz opiekunowie: p. Katarzyna Sakiewicz, p. Joanna Bobruk, p. Monika Rosińska, p. Krzysztof Jurek oraz p. Piotr Matuszewski. Wyjazd maturzystów zorganizowany był wspólnie z maturzystami z naszego ogólniaka. Przewodnikiem i organizatorem był ks. Paweł Madaliński.
Pielgrzymka rozpoczęła się zbiórką o godzinie 4.45 przy kościółku św. Piotra i Pawła.  Do Częstochowy dojechaliśmy o godzinie 11.30, po czym udaliśmy się  przed Wizerunek Matki Bożej, aby przez krótką chwilę popatrzeć w „oczy Maryi” i powierzyć jej swoje sprawy. Następnie udaliśmy się  do Kaplicy Różańcowej, w której odbyła się: konferencja wygłoszona przez ks. Pawła,  medytacja słowno – muzyczna, nabożeństwo pokutne i droga krzyżowa. O godzinie 18.30 uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu, po której był czas na osobistą rozmowę z Maryją. Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim wraz ze wszystkimi pielgrzymami.
Duchowa moc tego miejsca sprawia, że wiele osób wybiera się właśnie do Częstochowy, dlatego i My postanowiliśmy ujrzeć ten cudowny obraz. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.  Dziękujemy s. Darieli i ks. Pawłowi za trud organizacji oraz p. dyr Robertowi Matejkowi za umożliwienie nam wyjazdu na spotkanie z Częstochowską Matką.

 

Drodzy gimnazjaliści i ośmioklasiści !!! Dziękujemy za odwiedziny !!!

21 marca kojarzy się uczniom z dniem wagarowicza. Jednak w naszej szkole zawsze w tym dniu witamy przybyłych na dzień otwarty gości. Dzięki współpracy wielu nauczycieli i uczniów nasza placówka rzetelnie zaprezentowała swoje atuty. Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym. A zatem do zobaczenia we wrześniu! Czekamy na WAS !!!

Więcej zdjęć na facebooku.

 

WYRÓŻNIENIE w REGIONALNYM KONKURSIE WIEDZY O FRANCJI

W dniu 22 marca 2019r. odbył się „Regionalny Konkurs Wiedzy o Francji” organizowany przez Bialskie Centrum Kultury im.Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz ośrodek francuski Deux-Sevres.

W konkursie wzięło udział 40 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z Siedlec, Białej Podlaskiej, Leśnej Podlaskiej, Łosic oraz Międzyrzeca Podlaskiego.

Dwóch uczniów naszej szkoły – Jakub Kiryluk (kl.2i2) oraz Wiktor Tymoszuk (kl.1i1) zakwalifikowało się do drugiego, ustnego etapu konkursu.

Wyniki konkursu :

I miejsce – I LO w Białej Podlaskiej (31 pkt.)
II miejsce – I LO w Białej Podlaskiej (20,5 pkt.)
III miejsce – II LO w Siedlcach (18,5 pkt.)

WYRÓŻNIENIE – Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim (18 pkt.)

Opiekunem konkursu była p.Izabela Hodun.

 

Uwaga!

Przypominamy, że zdający, którzy w sesji styczeń/luty 2019 r. nie zgłosili się na egzamin lub go nie zdali mogą do 29 marca 2019 r. złożyć u wychowawców klas deklarację przystąpienia do egzaminu w sesji czerwiec/lipiec 2019 r.

Z przyczyn organizacyjnych prosimy o wcześniejsze złożenie deklaracji.

Skip to content