Dzienne archiwum: 18 września 2018

Kiermasz ciast i sałatek na rzecz Dzieci z domu dziecka

Wyjazd na 59 pokazy fizyczne do Lublina

Jak co roku w miesiącu wrześniu Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego  organizuje pokazy fizyczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. 18 września 2018 roku 45 – osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. Henryką Markiełow, p. Joanną Szymańską, p. Magdaleną Wedziuk i p. Moniką Rosińską skorzystała z zaproszenia i wybrała się na spotkanie z fizyką.

Młodzież z dużym zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie  wykorzystujemy fizykę w codziennym życiu. W tym roku tematyka pokazów była następująca: „Błękitna planeta”, „Fizyka zabawek”, „Fizyka latania” i „Światło i oko”.

 

Uroczystości Katyńskie

„Wiej wietrze historii przez pobojowiska.

Przez Katynie znane, Katynie nieznane,

Katowanie ubeków, drogi syberyjskie i obozy śmierci…

Kości powbijane w polską rzeczywistość

Wiej wietrze historii”

17 września na alei Katyńskiej, wśród Dębów Pamięci, odbyły się uroczystości upamiętniające 78 rocznicę zbrodni katyńskiej i 79 rocznicę najazdu armii sowieckiej na Polskę.

W uroczystości udział wzięli: burmistrz miasta Pan Zbigniew Kot, nauczyciele i uczniowie międzyrzeckich szkół, przedstawiciele policji i nadleśnictwa. Gościem honorowym była Pani Zofia Radecka, córka zamordowanego oficera Jana Serdakowskiego, którego imię znalazło się  na tzw. białoruskiej liście katyńskiej.

Pan burmistrz odsłonił tablicę poświęconą bohaterom zamordowanym w przez Rosjan w 1940 roku w Katyniu, Charkowie i Twerze.

Montaż słowno – muzyczny przygotowała młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej pod kierunkiem: p. Marii Witkowskiej i p. Joanny Pióro.

Skip to content