Miesięczne archiwum: wrzesień 2018

Etap powiatowy VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

28 września 2018 roku w naszej szkole odbył się etap powiatowy VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, w której uczestniczyła młodzież z różnych powiatów: bialskiego, parczewskiego, włodawskiego czy lubartowskiego. Celem Olimpiady jest poszerzanie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, czyli realizacja celów Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego i Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Czekamy na wyniki.

Wycieczka do TV – nagranie All Together Now „Śpiewajmy Razem”

W czwartek 27 września 2018 klasy 1TL, 2TL, 2i2 oraz 1E.  były na wycieczce w Warszawie. Jednym z punktów programu wycieczki była wizyta w studio TRANSCOLOR. Tam uczestnicy  wzięli udział w nagraniu programu ŚPIEWAJMY RAZEM – ALL TOGETHER NOW emitowanego w telewizji POLSAT. Emocji nie było końca :-)).

Przekazanie władzy Samorządu Uczniowskiego

Po przeprowadzonych ogólnoszkolnych wyborach nadszedł czas na przekazanie władzy nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość odbyła się  27 września 2018 roku.

Przewodniczący Paweł Nast podsumował działalność Samorządu i podziękował za wspólną pracę Dyrekcji, opiekunom: p. Renacie Stachnio i p. Joannie Szymańskiej oraz swoim koleżankom i kolegom. Równocześnie życzył nowemu Samorządowi powodzenia
w działalności na rzecz szkoły i społeczności uczniowskiej. Opiekunkami na rok szkolny 2018/2019 zostały: p.Izabela Hodun i p. Paulina Lesisz. W skład Samorządu weszli następujący uczniowie:

Karolina Szudejko                  Paweł Pietruk

Julia Gil                                    Kamila Domańska

Sandra Ciechanowicz            Maciej Trojanowski

Wioleta Szczypińska              Kinga Ignaciuk

Aleksandra Matejek               Emilia Opalko.

Salon Maturzystów Perspektywy 2018

26 września uczniowie wszystkich klas czwartych Zespołu Szkół Ekonomicznych wybrali się do Lublina na Salon Maturzystów. Po raz pierwszy gospodarzem rokrocznego spotkania maturzystów z naszego regionu był Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

W jego gościnnych murach przyszłych studentów powitała pani rektor dr hab. Iwona Niewiadomska. Przedstawiła swoją uczelnię jako tę, która śmiało patrzy w przyszłość i stale się rozwija.

Salon pozwolił uczniom zapoznać się z ofertą studiów przygotowaną przez uczelnie z regionu oraz Polski na rok akademicki 2019/2020. Na stoiskach uczelni można było zapoznać się z zasadami rekrutacji i warunkami studiowania.  Można było porozmawiać zarówno z  wykładowcami, jak i z bracią studencką. Z pewnością pomoże uczniom w podjęciu decyzji dotyczących dalszego kształcenia i kariery zawodowej.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

Młodzież  z naszej szkoły uczestniczyła w inauguracji Salonu Maturzystów oraz w trzech spotkaniach. Uczniom najbardziej przypadł do gustu wykład z matematyki, gdzie prowadzący, po omówieniu sposobu rozwiązywania  zadań zamkniętych, życzył uczniom by znaleźli przyjemność w samodzielnym rozwiązywaniu zadań z matematyki oraz żeby zawsze liczyli na siebie.

Po obiedzie młodzież obejrzała film „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

Opiekunami byli wychowawcy klas czwartych oraz p. Jolanta Zbucka, p. Elżbieta Stefaniuk, p. Paulina Lesisz, p. Magdalena Wedziuk  oraz  p. Andrzej Stachnio

 

Dzień bez pytania

Jutro tj 28 września nauczyciele „gubią dziennik” i nie pytają :-))

II konferencja IT

W dniu 24 września 2018 roku w naszej szkole odbyła się II konferencja IT. Spotkanie rozpoczął pan Tomasz Marciniuk, który wygłosił słowo wstępne i zachęcił zebranych do czynnego uczestnictwa. Wysłuchaliśmy następujących wykładów:

1. „Prowadzenie pierwszej firmy jako uczeń – najczęściej popełniane błędy i ich rozwiązania” prelegenci to uczniowie naszej szkoły z klasy 4i1: Łukasz Kusyk, Unity Developer oraz Bartosz Jakubowicz , projektant 3D.

2. „Kiedy zacząć przygodę z (profesjonalnym) programowaniem? Kamil Kiryluk, Developer w firmie Fresh Apps.

3. „Lokalizacja produktów” Michał Borowicz, Team Leader w dziale Technical Services w firmie Lionbridge Poland.

4. „Jak rozwija się web development” Piotr Radzikowski, CTO & Software Architect w firmie Pure Core sp. z o.o.

5. „Twój pierwszy startup” Karol Wójciszko, CEO w firmie Fresh Apps, blogger wojciszko.com

6. Panel dyskusyjny – eksperci ze świata IT odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące prowadzenia firmy.

Czekamy na kolejne edycje ciekawych spotkań z wirtualnym światem.

Skip to content