Dzienne archiwum: 27 listopada 2012

NAUCZYCIELSKIE ZADUSZKI


Nauczycielskie Zaduszki odbyły się w Międzyrzecu po raz pierwszy. Uczennice odczytały listy nieżyjących już pedagogów, pracowników administracji i uczniów. Uczestnicy w różańcowej modlitwie prosili „o niebo dla tych, których znali, szanowali i którym wiele zawdzięczają”.

Dyrekcje obu szkół pragną złożyć serdeczne podziękowania ks. dziekanowi dekanatu międzyrzeckiego Józefowi Brzozowskiemu, ks. Piotrowi Wasyljewowi, ks. Tomaszowi Bieleckiemu i nieocenionym siostrom zakonnym z lokalnej wspólnoty; dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości, a zwłaszcza chórowi parafialnemu jak również wszystkim uczestnikom.

Próbna matura

W dniach 20 – 22 listopada 2012 r. w szkole przeprowadzono próbne egzaminy maturalne.

Młodzież miała okazję sprawdzenia swojej wiedzy z języka polskiego,  języka obcego oraz matematyki. Mimo iż próbny egzamin maturalny nie jest obowiązkowy, uczniowie klas kończących chętnie w nim uczestniczyli i na znak, że potraktowali go poważnie, przyszli do szkoły w strojach galowych.

Próbna matura w listopadzie daje uczniom szansę na poznanie realiów egzaminu dojrzałości, pozwala także na zdiagnozowanie poziomu wiedzy i umiejętności oraz  na wyrównanie ewentualnych braków edukacyjnych.

Skip to content