Uwaga gimnazjaliści!!!

Nowość w Ekonomiku! Rusza nabór na nowe kierunki do szkoły 3 letniej o profilu magazynier oraz sprzedawca. Zapraszamy!   Wiecej...

Nietypowa lekcja języka polskiego

Uczniowie klasy 3H z pewnością nie nudzili się na ostatniej lekcji języka u p. Izabeli Jakimiak, a to za sprawą wyjątkowego projektu. Mogli wcielić się w rolę dziennikarzy prasowych lub telewizyjnych i Wiecej...

Spektakl szkolnego koła teatralnego ZSE dla gimnazjalistów!

Szkolne Koło Teatralne Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim serdecznie dziękuje wszystkim gimnazjalistom oraz ich opiekunom za obejrzenie spektaklu „Upiór w kuchni”. Serdecznie zapraszamy 21 marca na Dzień Otwarty naszej szkoły oraz Wiecej...

 

E-debiuty literackie

W gronie laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wśród  prac literackich ponad stu uczestników Konkursu  jurorzy dostrzegli te napisane przez  naszych uczniów.

Uczennica klasy 2e Eliza Korneluk zajęła II miejsce w dziedzinie prozy za opowiadanie „Deszcz grzeszników”, a wyróżnienie zdobyła Klaudia Adamczyk uczennica klasy 2h za opowiadanie „Z lotu ptaka”. Uwagę jurorów zwróciły również wiersze Benedykta Lewandowskiego ucznia klasy 3i2, który otrzymał wyróżnienie w kategorii poezji.

Nagrodzone prace naszych laureatów:

  1. Deszcz grzeszników” – Eliza Korneluk
  2. Z lotu ptaka” – Klaudia Adamczyk
  3. Poezja – Benedykt Lewandowski

elizak  Eliza Korneluk uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego

– wyróżnienie w XXI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Konopnickiej w kategorii prozy za opowiadanie „Trzepot skrzydeł”;

– II miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Komornickiej;

– laureatka IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec pt.: „ Czerwona Róża dla Niej”

 

Fragment opowiadania „Trzepot skrzydeł”:[Przeczytaj opowiadanie]


klaudiao

Klaudia Oklińska uczennica klasy IV Technikum Spedycyjnego

– I nagroda w XIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Konopnickiej w kategorii;

 

Fragment opowiadania „Niewypełniona misja”

 

Głuchy odgłos kroków odbijał się od kamiennych ścian tunelu i niósł go wiele metrów naprzód. Pierwszy raz biegła przez Podziemie. Do tej pory omijała je szerokim łukiem, jednak i tak na Powierzchni czuła czasem na sobie czyjś wzrok, lustrujący, czekający i jakby spragniony jej potknięcia… Tym razem trafiła tu umyślnie. Minione wydarzenia odbiły się na psychice dziewczyny, dzięki nim stała się silniejsza.

Wypadła zza zakrętu i stanęła przed rozwidleniem dróg: parę ścieżek, kilka wyschniętych kanałów. Wybrała ten po lewej i znów pobiegła. Czuła, że jest coraz bliżej. Zatrzymała się po kilku krokach. Pomacała dłonią ścianę, szukając niepasującego do całości elementu, czegoś, co mogło ją wyróżnić, wskazać przejście. Skała była zimna i idealnie… zwyczajna. Westchnęła, zawiedziona, ale wiedziała, że musi się tam dostać. Zależało jej na usługach Podziemia, na tym, co mogą dla niej zdobyć… Choć cena bywała czasami nadzwyczaj wysoka.

[Czytaj więcej…]

 


 pikulskai

Iga Pikulska uczennica klasy I Technikum Ekonomicznego

– wyróżnienie w XXI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Konopnickiej w kategorii poezji za zestaw wierszy „Wspomnienie”
i „Listopad”;

 

 

Listopad liśćmi płacze,

za przeminionym latem.

Wiatr biegnie szosą nieba,

popędzając chmury batem.

Jesienne słońce blade,

wyzłaca igły sosnom.

A las jesienny szumi,

jak potok górski wiosną.


adamczykk

Klaudia Adamczyk uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego, autorka wspaniałych bajek dla dzieci ( i nie tylko) oraz ciekawych opowiadań.

Fragment bajki „Żołądź o imieniu Jacek”:

 

W samym środku lasu, na najwyższym drzewie, rósł żołądź Jacek. Miał on brązową czapeczkę i zielony ogonek.

Codziennie kiwał się na wietrze. Radośnie, nawet jak na huśtawce. Wtem, gdy spał na swej gałązce, zerwał się mocny wiaterek i Jacek spadł na ziemię. Rozpaczał okropnie, tęsknił za swoją gałązką..

Jego płacz usłyszała wiewiórka. Ruda i sprytna Zuzia złapała Jacusia, wzięła w swoje łapki i zaniosła hen, hen daleko od drzewa matki.

Tam go zakopała i o nim zapomniała. Jacuś zasnął pod ziemią, przykryty śnieżną pierzyną.

[Czytaj więcej…]