Młodopolskie inspiracje…

Epoka Młodej Polski i dramat S. Wyspiańskiego „Wesele” stały się przedmiotem szczególnego zainteresowania trzecioklasistów ZSE. Uczennice klasy 3h – Dominika Demczuk i Gabriela Sposób oraz uczniowie klasy 3i2 – Gabriel Borkowicz i Marcin Zgorzałek w nietradycyjny sposób podzielili się swoją wiedzą na temat tej epoki i powstałego w modernizmie dramatu „Wesele”. Skorzystali z formuły popularnego programu informacyjnego TELEEXPRESS, wypełniając go treściami dotyczącymi przełomu wieku XIX/XX.

Na uwagę zasługują również szkice Klaudii Adamczyk, która zmierzyła się z wyzwaniem stojącym przed kostiumologiem i zaprojektowała przepiękne kostiumy dla bohaterów dramatu S. Wyspiańskiego. Wszystkich autorów prac podziwiamy za wysiłek oraz  zaangażowanie i życzymy kolejnych ciekawych pomysłów w prezentowaniu niepopularnej wiedzy.