Znicze Pamięci

W dniu Zaduszek,
W czas jesieni,
Odwiedzamy bliskich groby,
Zapalamy zasmuceni
Małe lampki – znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
Że aż łuna bije w dali,
Lecz i takie są mogiły,
Gdzie nikt lampki nie zapali.


(Władysław Broniewski „Zaduszki”)

 

Listopad to miesiąc pełen zadumy nad przemijaniem, refleksji nad własnym życiem, czas pamięci o tych, których z nami już nie ma. W Dzień Wszystkich Świętych, a następnie w Zaduszki wspominamy  tych, którzy już odeszli..

Tradycyjnie stawiamy znicze na grobach bliskich, krewnych, przyjaciół a także tych, którzy byli ważni dla naszej społeczności.

Jak każdego roku, zapaliliśmy więc znicze na grobach zmarłych pracowników naszej szkoły na cmentarzach w Międzyrzecu i Radzyniu.

Odwiedzili je: p. Paulina Lesisz, p. Ewelina Wieczorek,  p. Magdalena Witkowska,
p. Grzegorz Samociuk, za wsparcie i nieocenioną pomoc dziekujemy również Pani Marii Witkowskiej.  Uczniów reprezentowali Bartłomiej Nestorowicz kl. 3i1, Michał Nurzyński kl. 4sp i Kacper Puszkarski kl. 2s.

Skip to content