21 edycja Szlachetnej Paczki

Finał XXI edycji Szlachetnej Paczki kolejny raz odbywał się w naszej szkole. Już od października czternastu wolontariuszy odwiedzało rodziny i samotnych, by przeprowadzić wywiady kwalifikujące do programu oraz poprzez działania w zespole pod kierunkiem lidera, przygotować pomoc dedykowaną według potrzeb. Pomyślnie rekrutację wolontariusza Paczki przeszły nasze uczennice: Weronika Konatek i Wiktoria Marciniuk z klasy IV e oraz Wiktoria Paluszkiewicz z klasy III p.
Weekend Cudów: 11 – 12 grudnia 2021 roku rozpoczęliśmy od piątkowych przygotowań i zapakowaniu paczek dla pana Stefana, któremu pomogła Społeczność szkoły. Ofiarność nauczycieli i pracowników szkoły była tak duża, że udało się zakupić oprócz potrzebnych rzeczy węgiel i brykiet. Przygotowano też paczki dla podopiecznych szkolnego wolontariatu, wykorzystując przyniesioną przez uczniów żywność, artykuły chemiczne i środki czystości. Zbiórkę nadzorowały panie Agnieszka Krzymowska i Katarzyna Maksymiuk wraz z Samorządem Uczniowskim. Samotni i starsi otrzymali oprócz pomocy piękne kartki świąteczne z życzeniami i poezją przygotowane przez  bibliotekę szkolną.

Więcej: Poetycko i kreatywnie | Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim (miedzyrzec.pl)

Całość koordynowały panie: Joanna Szymańska, s. Dariela oraz gościnnie Bożena Witkowska. Do paczkowego magazynu swoją pomoc dostarczyło dwudziestu jeden darczyńców. Byli oczarowani miłą atmosferą i zaangażowaniem wolontariuszy. W sobotę i niedzielę kilogramy paczek dźwigali nasi uczniowie i uczennice, którzy nie żałowali swojego wolnego czasu, pod czujnym okiem pani Pauliny Nowosz oraz absolwenta Pawła Wasiluka. Transport pomocy dotarł do rodzin i samotnych dzięki zaangażowaniu OSP Kwasówka, OSP Stołpno, firmie Tirmet oraz osób, które chcą pozostać anonimowe. Wolontariusze Szlachetnej Paczki dziękują panu dyrektorowi Robertowi Matejkowi za udostępnienie pomieszczeń szkoły na „paczkowy magazyn”.

Skip to content