Wycieczka do Lublina

W ramach ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podl. „Roku kultury ludowej” klasy 1sp, 1rp, 1i i 1pp wybrały się na wycieczkę do Lublina.

Pierwszy punkt wyprawy stanowił zamek, który  został zburzony, a potem odbudowany i wykorzystywany do przetrzymywania więźniów od I pol. XIX w. Budynek ten jest obecnie siedzibą Muzeum Lubelskiego. Niestety, nie można go teraz zwiedzać, ponieważ trwają prace konserwacyjne, ale zwiedziliśmy Kaplicę Świętej Trójcy, w której na szczególną uwagę zasługują malowidła bizantyjskie.  Następnie wybraliśmy się na spacer po lubelskiej starówce i wstąpiliśmy do Klasztoru Ojców Dominikanów.

Podziwialiśmy panoramę Lublina z bardzo nowoczesnych  Tarasów Widokowych Centrum Spotkania Kultur, a na koniec udaliśmy się do Muzeum Wsi Lubelskiej.

Pani przewodnik opowiadała  o tym, jak wyglądało życie ludzi wiele lat temu. Mogliśmy zobaczyć jak kiedyś wyglądały obecnie zapomniane budowle: chaty, wiatrak, kuźnię, szkołę, stary zakład fryzjerski, piwiarnię i wiele innych budynków i zakładów z dawnych lat.

Z Muzeum Wsi Lubelskiej pojechaliśmy do kina na film „Rambo”, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza męskim uczestnikom wycieczki.

Wycieczkę zorganizowała pani Magdalena Wedziuk, a opiekę sprawowały panie: Joanna Szymańska, Paulina Lesisz, Joanna Pióro i Agnieszka Łukasik.

 

Skip to content