Dzień Kultury Ludowej

Rok 2019 został ogłoszony przez Powiat Bialski Rokiem Kultury Ludowej. W związku z powyższym nauczyciele i uczniowie w naszej szkole zorganizowali Dzień Kultury Ludowej, który odbył się 02.10.2019 r.

Główną atrakcją, która bez wątpienia zachwyciła widownię była prezentacja krakowiaka i poloneza odtańczonych przez uczniów naszej szkoły. Na ten Dzień przygotowano także krótki pokaz mody współczesnej inspirowanej folklorem. Dodatkowo podziwiać można było wystawę sztuki ludowej na którą składały się rękodzieła, piękne haftowane serwety czy stroje ludowe. Całość uświetniły liczne występy wokalne inspirowane muzyką folkową.

Organizatorami spotkania z kulturą ludową byli: p. Maria Witkowska, p. Izabela Jakimiak, p. Ewa Gała, p. Katarzyna Plewka, p. Paweł Prokopiuk

Serdecznie dziękujemy Zespołowi Tańca Ludowego BIAWENA za udostępnienie strojów tanecznych.

Skip to content