Miesięczne archiwum: Styczeń 2020

Finał Powiatu Bialskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

30 stycznia 2020 roku w  Leśnej  Podlaskiej odbył się finał powiatu bialskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie wywalczyli:
II miejsce chłopców i awans do rejonu: Paweł Pietruk, Piotr Witkowski i Mateusz Kusznieruk,
III miejsce dziewcząt: Joanna Makaruk i Dorota Smolińska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada języków obcych

Zgłoszeń dokonujemy do dnia 3 lutego u nauczycieli języków obcych.

Serdecznie zapraszamy!

Niech żyje bal …Studniówka 2020

W piękny zimowy wieczór 25 stycznia 2020 roku młodzież naszej szkoły spotkała się z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi na balu studniówkowym.

Zgodnie  z  piękną  polską  tradycją  bal  rozpoczął  się  polonezem, który  czarował  wdziękiem i elegancją.

Wyjątkowy nastrój studniówkowego wieczoru podkreślił pan dyrektor Robert Matejek, kierując wiele pięknych słów do maturzystów, ich rodziców i wszystkich zaproszonych gości. Przesłanie do młodzieży w imieniu wojewody lubelskiego zaprezentował pan Robert Gmitruczuk – wicewojewoda lubelski, który życzył maturzystom aby spełniły się ich wszystkie marzenia, a czekający za 100 dni największy w życiu sprawdzian-matura, zakończył się sukcesem.

Zaszczycił nas swoja obecnością  radny powiatu bialskiego pan Marek Sulima, który powiedział wiele dobrych słów o szkole, do której uczęszcza jego dwóch synów.

W imieniu rodziców tegorocznych maturzystów głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców  pan Szymon Nurzyński, który podziękował nauczycielom za trud nauczania i wychowania oraz pożyczył wszystkim miłej zabawy.

Bal studniówkowy  to również chwila podziękowań. Były więc kwiaty i podziękowania od młodzieży dla dyrekcji i wychowawców: p. Joanny Bobruk, p. Małgorzaty Juszczuk, p. Ewy Gały, p. Moniki Rosińskiej oraz p. Tomasza Marciniuka  za niezwykle trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz oraz pomoc i wsparcie w drodze do osiągnięcia życiowego sukcesu.

Miłym elementem wieczoru był   „profesorski walc”, który stał się już tradycją naszej szkoły.

Uczniowie   maturalnych  klas  prowadzący  część  oficjalną  studniówki – Daria Łosicka i Kacper Kieruczenko zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy, która trwała do białego rana.

Okręgowy Etap 44 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

10 stycznia 2020r. na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie odbył się drugi etap 44 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Jeden z uczniów naszej szkoły – Kamil Kalinowski z kl. Ii1 – zmierzył się z 2,5 -godzinnym testem obejmującym nie tylko zagadnienia z zakresu znajomości słownictwa oraz gramatyki, ale również realioznawstwa oraz historii Zjednoczonego Królestwa oraz Stanów Zjednoczonych.

Trzymamy kciuki za naszego przedstawiciela, aby zakwalifikował się do kolejnego etapu.

Opiekun: pani Katarzyna Sakiewicz.

TYTUŁ „BRĄZOWEJ SZKOŁY 2020”

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim został sklasyfikowany na 348 miejscu w prestiżowym Rankingu Liceów i Techników Perspektyw i otrzymał honorowy tytuł Brązowej Szkoły 2020. Zgodnie z postanowieniem Kapituły konkursu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.  Wyróżnienie cieszy jeszcze bardziej, gdyż okazaliśmy się najlepsi w całym powiecie bialskim.

Jutro – Dzień koloru – NIEBIESKI !!!

Już jutro kolejny dzień koloru.
Przypominamy, że aby być zwolnionym z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek należy mieć na sobie jeden element w danym kolorze. Do elementów tych zaliczają się: spodnie, bluza lub bluzka.

Zebranie z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie podsumowujące pracę w I semestrze roku szkolnego 2019/2020. Wywiadówka odbędzie się

10 stycznia 2020 roku o godzinie 17.00 w salach lekcyjnych. Liczymy na Państwa obecność.

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II w naszej pamięci”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Jan Paweł II w naszej pamięci”.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe

09.01.2020r. w naszej szkole rozpoczynamy egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w sesji styczeń/luty 2020

Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem arkuszy egzaminacyjnych i kart odpowiedzi powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zaznaczania rozwiązań, oraz może mieć kalkulator prosty.

W części praktycznej każdy zdający powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) oraz własne przybory, które są wymienione w komunikacie dyrektora CKE.

Zdający powinni stawić się w szkole, co najmniej 30 min przed egzaminem.

[Więcej]

Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Znów nadszedł Nowy Rok!!! Cieszmy się, że jesteśmy wszyscy razem. Wspierajmy się w osiąganiu nawet najbardziej ambitnych celów.  Spełniajmy marzenia!!! Wszystkiego najlepszego w Nowym 2020 Roku!!!

Skip to content