PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW MIĘDZYRZECKIEGO EKONOMIKA WE WŁOSZECH

W dniach od 10 do 23 maja 2026r. 38 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim wzięło udział w 2-tygodniowym stażu zawodowym we Włoszech organizowanym w ramach projektu nr Wiecej...

Rekrutacja na rok szkolny 2026/2027

Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim prowadzi nabór elektroniczny na rok szkolny 2026/2027. Link do strony naboru Dodatkowe informacje o naszej ofercie edukacyjnej  Oferta kierunków kształcenia na rok szkolny Wiecej...

🚴‍♂️ RAJD ROWEROWY KLAS 1ip oraz 3ip 🚴‍♀️ DZIEŃ DZIECKA NA ROWERACH 🚴‍♂️

W dniu 1 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1ip oraz 3ip uczestniczyli w rajdzie rowerowym do miejscowości Strzakły zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Celem wyjazdu była integracja uczniów, promowanie aktywnego stylu życia Wiecej...

 

Egzaminy zawodowe sesja Lato 2026

Od 01.06.2026r. do 18.06.2026r. w naszej szkole będą prowadzone egzaminy zawodowe.

Informacje dotyczące egzaminów publikowane są na stronie zse.miedzyrzec.pl (w aktualnościach) oraz na podstronie EGZAMIN ZAWODOWY https://zse.miedzyrzec.pl/?page_id=344

Terminy egzaminów można sprawdzić w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Zawodowych (Portalu Zdającego https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl) oraz na tablicy ogłoszeń (przy sali 303). Listy zdających wywieszone są również na drzwiach wejściowych do sal egzaminacyjnych. Ogólny harmonogram egzaminów zamieszczono na stronie www szkoły.

Zdający zgłaszają się na egzamin w wyznaczonym dniu, co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem egzaminu.

Twój kod. Twoja przyszłość.

Jeśli logicznie myślisz, lubisz wyzwania i nowe technologie – to zawód dla Ciebie!

Dzień Dziecka w internacie

W dniu 28 maja mieszkańcy internatu uczestniczyli w wyjściu na stadion z okazji Dnia Dziecka.

Młodzież spędziła miło czas na świeżym powietrzu grając w siatkówkę, piłkę nożną oraz gry planszowe.

Wyjście zorganizowały wychowawczynie: Mariola Szcześniak, Ewa Świerżewska – Karwowska.

 

Dzień Dziecka z biblioteką ZSE.

Biblioteka szkolna włączyła się w organizację Dnia Dziecka w ZSE, proponując młodzieży interesujące konkurencje. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności wędkarskie, wyławiając rybki z małego  basenu. Kolorowe rybki, co prawda nie spełniały życzeń, ale przygotowały każdemu małą niespodziankę. Zdolnościami plastycznymi i kreatywnością można było wykazać się , grając w kalambury. Uczniowie walczyli także o tytuł „Szkolnego Omnibusa”, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin wiedzy. Wędrówkę po krzyżówkowej planszy ukończyła jako pierwsza drużyna, w skład której wchodzili: Michał Biernacki, uczeń klasy 3e i ósmoklasista Tomasz Sierhej, uczeń PSP w Krzewicy. Na zwycięzców tytułu „Szkolnego Omnibusa” czekała również nagroda –  voucher na pizzę. Gratulujemy tak zgranego duetu. Mamy nadzieję , że wypełniony różnymi zabawami Dzień Dziecka pozwolił oderwać się na chwilę od szkolnych obowiązków i wprawił wszystkich  w dobry nastrój. Dziękujemy Julii Sowie i Bartoszowi Nurzyńskiemu za przeprowadzenie konkurencji, przygotowanych przez panie: Izabelę Jakimiak i Magdalenę Wedziuk.

 

 

Dzień Dziecka w Ekonomiku

28 maja wraz z uczniami szkół podstawowych świętowaliśmy Dzień Dziecka. Na młodzież czekało wiele atrakcji, takich jak mecz piłki siatkowej, konkurencje sportowe, przeciąganie liny, bańki mydlane, rodeo, karaoke, krzyżówki, kalambury, kącik z planszówkami i puzzlami, rozgrywki w CS-a. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Erasmusa, gdzie można było nie tylko poznać kulturę Włoch, ale również zjeść pyszną pizzę. Na uczestników czekały także przekąski z grilla, lemoniada i słodki poczęstunek. Dopisała zarówno pogoda, jak i humory.

 

Młodzi pasjonaci odkrywali „Skarby bialskiej przyrody”

Podsumowanie powiatowego konkursu z wiedzy ekologiczno – przyrodniczo – łowieckiej „Skarby bialskiej przyrody” – edycja II

Edukacja ekologiczna i świadomość przyrodnicza to fundamenty właściwej ochrony środowiska. W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim w dniu 27 maja 2026 roku odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Powiatowego konkursu z wiedzy ekologiczno – przyrodniczo – łowieckiej „Skarby bialskiej przyrody”, które zgromadziło młodych pasjonatów natury oraz przedstawicieli nadleśnictw z powiatu bialskiego.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka we współpracy z Łowczym Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej Panem Sebastianem Santusem oraz przedstawicielami Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski, Nadleśnictwa Biała Podlaska, Nadleśnictwa Chotyłów oraz Nadleśnictwa Włodawa.

Głównym celem rywalizacji było krzewienie wśród młodzieży szacunku do rodzimej przyrody, poszerzanie wiedzy na temat ochrony ekosystemów oraz uświadamianie, czym w praktyce jest gospodarka łowiecka.

Do II etapu zakwalifikowało się 36 uczniów z 12 szkół podstawowych z terenu powiatu bialskiego.

Konkurs rozpoczął się pisemnym testem, który wyłonił 10 najlepszych uczestników do kolejnego etapu. Finaliści wzięli udział w części praktycznej, mierząc się z zadaniami rozpoznawania odgłosów wydawanych przez różne ptaki, tropów zwierząt, poroży, gatunków grzybów oraz liści i kory gatunków drzew.

Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Julia Wasyluk – Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Dobryniu Dużym

II miejsce: Wojciech Jaroński – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Tuliłowie

III miejsce: Michał Kusznieruk – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym

Pozostali laureaci:

Maciej Cygan – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Tuliłowie

Maja Białomiejska – Szkoła Podstawowa im. Bł. Męczenników Podlaskich w Hrudzie

Liliana Zienkiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy

Joanna Wedziuk – Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

Maksymilian Cap –   Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

Marcel Ciesielski-  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sitniku

Jakub Kukawski – Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Dobryniu Dużym

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci smartwatcha, tabletu, głośnika i słuchawek bezprzewodowych.

Organizatorzy wyrazili ogromne zadowolenie z wysokiego poziomu wiedzy, jaki zaprezentowali uczestnicy. Konkurs po raz kolejny udowodnił, że młodzież doskonale rozumie zależności panujące w przyrodzie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do pogłębiania przyrodniczej pasji .

 

Skip to content