Wycieczka przedmiotowa klasy 2e
28 września uczniowie klasy 2e postanowili zamienić miejsce pobierania nauki. Zamiast do szkolnych sal udali się do siedziby Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej w Warszawie. Na początku zgłębili symbolikę budynku giełdy. Dowiedzieli się, które elementy architektury świadczą o transparentności giełdy, a które o solidnych, nienaruszalnych podstawach. Dlaczego jedne schody pną się do góry, a inne kręcą wokół własnej osi. No i co znaczy przeszklony sufit. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego w holu stoi nowoczesna rzeźba byka i dlaczego na próżno szukać tu drugiego symbolu związanego z giełdą -niedźwiedzia. Następnie obejrzeli centralne miejsce giełdy- salę notowań. Pani Justyna Markowicz wyjaśniła uczniom, dlaczego mimo tysięcy zawieranych transakcji na giełdzie panuje idealny spokój. Potem była solidna dawka wiedzy w postaci pięciu lekcji w formie czata, a na koniec mała powtórka w wykonaniu uczniów i zaproszenie do udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej.
Kolejną atrakcją zaplanowaną na ten dzień był musical „Romeo i Julia” w wykonaniu artystów Studio Buffo. Ta najsłynniejsza historia miłości niektórych wzruszyła aż do łez. Innych zachwyciła nowoczesna forma przedstawienia.
Po południu uczniowie ponownie poczuli zapach pieniędzy. A to za sprawą wizyty w multimedialnym Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka. W tym edukacyjnym muzeum pieniądz jest centralnym punktem każdej ekspozycji. Zwiedzanie rozpoczyna się od sal przedstawiających jego narodziny w starożytności. Dalsze sale to spotkanie z pieniądzem monetarnym a finalnie z wirtualnym. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia skarbca i podnoszenia sztabki złota. Młodzi ekonomiści dowiedzieli się ile waży milion w banknotach 200 – złotowych a ile w 10 – złotowych. Zdecydowanie wygrywają dwusetki. A już od lutego przyszłego roku milion będzie ważył jeszcze mniej, gdyż będzie go można wypłacić w 500 – złotówkach. Banknot będzie duży. Ale jeśli ktoś chce zaoszczędzić na zakupie nowego portfela, to powinien zainteresować się najnowszymi możliwościami bankowości elektronicznej. Dzięki specjalnym projektom wkład do płatności zbliżeniowej może być ukryty nawet w miękkiej maskotce. Ciekawych ekspozycji było tak wiele, że nie sposób było je przyswoić podczas dwugodzinnej wizyty. Dlatego bardzo pomocne okazały sie otrzymane przy wejściu karty RFID, dzięki którym mogliśmy zapisywać najciekawsze dane.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy 2e – Pani Katarzyna Bojczuk. Opiekunami byli Pani Elżbieta Pieńko i Pani Elżbieta Stefaniuk.