Świetny wynik Halana w finale Olimpiady Języka Niemieckiego

W dniach 5. i 6. kwietnia w Collegium Novum Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się eliminacje finałów 47. Olimpiady Języka Niemieckiego. Wzięło w nich udział 13184 uczniów z całej Polski, w tym uczeń naszej szkoły Halan Karem z klasy 3r.  Aby dotrzeć do finału należało przejść przez 5 etapów eliminacyjnych. Eliminacje finałów składały się z pisemnych zadań opartych na tekście czytanym oraz egzaminu ustnego z literatury, krajoznawstwa, historii i praktycznej znajomości języka niemieckiego – wyłoniono 52 finalistów wśród nich znalazł się Halan. Z całego województwa lubelskiego było tylko 2 finalistów. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 7. kwietnia 2024 roku, w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Gratulujemy Halanowi i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

Skip to content