Sukces Halana w 47. Olimpiadzie Języka Niemieckiego

Kolejny sukces ucznia naszej szkoły. Halan Karem, uczeń klasy 3r zakwalifikował się do finału 47. Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu. Aby dostać się do finału Halan musiał przejść trzy etapy konkursu. 09.02.20024 na UMCS w Lublinie odbyły się ustne eliminacje okręgowe (III etap)  olimpiady j. niemieckiego.  Halan zdobył 19 z 20 możliwych punktów i zakwalifikował się do finału, który odbędzie się w dniach 5-7.04.2024 w Collegium Novum Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podstawowym celem Olimpiady Języka Niemieckiego jest zainteresowanie młodzieży szkół średnich językiem niemieckim oraz poznanie kultury, literatury krajów niemieckiego obszaru językowego.

Ważnym celem, jaki ma spełniać Olimpiada, jest aktywizacja uczniów, by poprzez celowe zdobywanie wiadomości podnosili ogólny poziom wiedzy, przygotowując się tym samym znacznie lepiej do samodzielnego studiowania. Celem Olimpiady jest również lepsze przygotowanie przyszłych kandydatów na studia neofilologiczne z zakresu filologii germańskiej.

Serdecznie gratulujemy Halanowi i życzymy sukcesów w finale!

 

 

 

 

 

Skip to content