WYCIECZKA DO STOLICY – 5.12.2023r.

Warszawa nigdy się nie nudzi, dlatego w przeddzień mikołajek wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy. Podczas lekcji muzealnej w Zamku Królewskim mieliśmy okazję odwiedzić odbudowane komnaty Stanisława Augusta Poniatowskiego, dowiedzieć się, jak wyglądało życie dworskie oraz zapoznać się z ciekawostkami, również tymi wstydliwymi – wiemy już na przykład, dlaczego szafka przy łóżku to szafka NOCNA 🤭
Po wizycie na zamku jedna grupa udała się na seans filmowy, natomiast druga zaserwowała sobie prawdziwą ucztę dla zmysłów, tzn. odwiedziła immersyjną wystawę Van Gogh and Friends. 🌻🌻🌻 Tu mogliśmy podziwiać dzieła impresjonistów i postimpresjonistów w imponującym wydaniu, wpasować się w scenerię dzieł van Gogha oraz dzięki wykorzystaniu technologii VR wejść do obrazów artysty.
Zwieńczeniem wycieczki był spacer po Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie. Piękne przestrzenne instalacje świetlne w połączeniu z muzyką klasyczną dały spektakularny efekt.
To był iście królewski wyjazd!
 Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Aneta Frydrychewicz – Nowosz, Agnieszka Krzymowska, Katarzyna Małek, Monika Rosińska i Magdalena Wedziuk.
Skip to content