Sukces naszej młodzieży w światowym konkursie historycznym!

Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w składzie: Julia Konewko kl. 3i, Aleksander Nurzyński kl. 5i1p, Robert Tymoszuk kl. 4i1 zajęła II miejsce w Polsce w filmowym konkursie historycznym „Patria Nostra”. Młodzież przygotowała animację poświęconą martyrologii ludności żydowskiej w getcie warszawskim podczas II wojny światowej. Podczas Gali Finałowej w Warszawie w nagrodę za prestiżowe II miejsce uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe, pieniężne oraz piękną szablę dla szkoły. Opiekę nad drużyną sprawowała pani Joanna Pióro. Gratulujemy!

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Konkurs Światowy adresowany jest do młodzieży polskiej i polonijnej z całego świata. Projekt Patria Nostra od 7 lat skutecznie wychodzi do szkół z propozycją uatrakcyjnienia edukacji historycznej. Dzięki nowoczesnym technologiom przy tworzeniu filmowych prac konkursowych, kształcenie jest twórcze, rozwijające i inspirujące.

 

Animacja

Skip to content