20 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim odbył się finał X edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym pod hasłem „Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś”.
Głównym celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, poszerzenie wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego, zdobycie wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem psychicznym lub zaburzeniem  psychicznym, wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów oraz realizacji założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
W finale wzięło udział 9 powiatów z terenu województwa lubelskiego, z których wytypowano uczestników, między innymi ucznia naszej szkoły Ksawerego Roszczyka z klasy 5sp, który zajął XVI miejsce. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy z dziedziny psychologii, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  w pogłębianiu tak ważnego tematu, jakim jest zdrowie psychiczne.

 

Skip to content