XXIII Dzień Papieski

XXIII Dzień Papieski został upamiętniony w Zespole Szkół Ekonomicznych 17 października . Przebiegał on pod hasłem „Cywilizacja życia”.  Jest to myśl św.  Jana Pawła II, która przypomina nam  o tym, że „życie ludzkie jest święte i ma niezbywalną godność na wszystkich etapach”. Jan Paweł II uczył, że „wszystkim trzeba pozwolić urodzić się i żyć  oraz uczynić świat gościnnym dla każdego człowieka”. Zgodnie z kilkuletnią  tradycją  społeczność ZSE włączyła się w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, wspierając najmniejszych i najbardziej bezbronnych tj. podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.  W związku z tym zorganizowany został w ZSE kiermasz charytatywny. Społeczność szkolna hojnie wsparła szczytny cel tego przedsięwzięcia. Uczniowie oraz nauczyciele przygotowali smaczne ciasta i sałatki, ze sprzedaży których udało się pozyskać  kwotę 1930  złotych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za udział  i dar serca. Za organizację kiermaszu odpowiedzialne były panie: siostra Dariela, Izabela Jakimiak, Agnieszka Krzymowska i Monika Rosińska.

Skip to content