Uczniowie klas ekonomicznych na Giełdzie Papierów Wartościowych

18 października 2023r. z okazji Dnia Edukacji Finansowej w ramach kampanii „Światowy Tydzień Inwestora” klasy 4er, 3a, 1e wybrały się na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Na Sali Notowań uczniowie wysłuchali ciekawych wykładów przeprowadzonych przez profesorów wyższych uczelni ekonomicznych i specjalistów w dziedzinie finansów i inwestowania. Na Sali Forum gdzie firmy zaprezentowały swoje stoiska uczniowie brali udział w różnych konkursach organizowanych przez partnerów Dnia Edukacji Finansowej: między innymi można było poczuć się jak prawdziwy makler giełdowy i śledzić notowania. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą w dziedzinie finansów oraz inwestycji, dlatego w praktycznie każdej konkurencji przygotowanej przez partnerów, między innymi: PKO biuro maklerskie, Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej i Fundacje Młodzieżowej Przedsiębiorczości zdobywali nagrody i wyróżnienia. „Inwestować w siebie to najlepsza rzecz, którą możesz zrobić. Rób wszystko co poprawia twoje talenty: to jest coś czego nikt nie może ani opodatkować, ani tobie odebrać” ~Warren Buffett

 

Skip to content