Uczciliśmy bohaterów katyńskich

Jak co roku Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowało uroczystość dla uczczenia żołnierzy zamordowanych w Katyniu. Obchody uświetnił występ młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyli tragiczną historię bohaterów poległych w lesie katyńskim, dramat ich rodzin oraz dążenia do odkrycia prawdy o tej czarnej karcie w dziejach XX wieku. W apelu wzięli udział Magdalena Jakubowicz, Jakub Lawenda, Dominika Bułhak, Eryk Waszczuk, Daria Koleśnicka, Wiktoria Hubica, Emilia Oponowicz, Bartosz Lecyk, Maciej Milewski, Jakub Lewczuk. Uroczystość przygotowały p. Joanna Pióro i p. Ewelina Wieczorek. O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbali p. Paweł Prokopiuk i Daniel Jakimiak. Wsparciem technicznym, w tym przygotowaniem elementów scenografii zajął się p. Karol Jakoniuk.

 

Skip to content