Wyniki Szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Aleksandra Fredry

Sejm RP rok 2023 ogłosił  Rokiem Aleksandra Fredry. Z tej okazji zorganizowany został w szkole konkurs, którego celem było  zachęcenie uczniów  do poznania ciekawej biografii pisarza oraz jego wyjątkowej twórczości. Aleksander Fredro to bezsprzecznie człowiek niezwykły, pasjonat teatru, uczestnik kampanii napoleońskiej, romantyk przeżywający perypetie miłosne, troskliwy ojciec i mąż oraz autor wyjątkowych komedii. Warto przypomnieć, że „Śluby panieńskie”, jedna z najbardziej znanych  komedii autora, powróciły do kanonu lektur szkolnych. Biografia pisarza oraz jego twórczość nie miały tajemnic przed uczestnikami konkursu. Największą wiedzą wykazali się:

  1. Natalia Makaruk 3tl – I  miejsce
  2. Paweł Chodziński 3i1 – II miejsce
  3. Patrycja Faluszewska 1r – III miejsce

Zwycięzcom gratulujemy! Zachęcamy młodzież  do samodzielnej lektury i kolejnych spotkań z twórczością A. Fredry. Konkurs zorganizowały panie: Ewelina Wieczorek i Izabela Jakimiak.

Skip to content