Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” na UMCS w Lublinie

We wtorek, 7 marca 2023 r. odbył się wojewódzki etap IX edycji ogólnopolskiej OlimpiadyWarto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Olimpiada organizowana jest w ramach projektu „Lekcje z ZUS” pod patronatami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Główną ideą ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest kształtowanie przezorności ubezpieczeniowej młodzieży i uczenie solidarności międzypokoleniowej — wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń. W tegorocznej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział blisko 36 tys. uczniów z 1021 szkół w całym kraju. W województwie lubelskim wśród 25 szkół zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego znalazła się również nasza szkoła.

W etapie wojewódzkim olimpiady udział wzięło 25 trzy-osobowych zespołów, tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentował zespół uczennic w składzie: Zuzanna Piwowar kl. IVep, Edyta Szczepanik kl. IVe, Kornelia Wiśnicka kl. IIa, który zajął II miejsce. Dnia 24 marca br. ogłoszona zostanie lista zespołów zakwalifikowanych do III etapu Olimpiady – finału. Opiekunem merytorycznym uczniów jest pani  Elżbieta Pieńko.

Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów !

 

Skip to content