Warsztaty romantyczne

W środę 26 października odbyły się w naszej szkole WARSZTATY ROMANTYCZNE, w których wzięli udział uczniowie klasy 4ep. Celem warsztatów było przypomnienie i usystematyzowanie wiedzy o utworach wieszczów romantycznych. Motywacją do przeprowadzenia warsztatów był fakt, że rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego. W części pierwszej uczniowie rozwiązywali zadania w oparciu o fragmenty tekstów i w odwołaniu do całości utworów. Zadania były skomponowane w sposób zgodny z nową formułą maturalną, dzięki czemu warsztaty były znakomitą powtórką przed egzaminem. Część drugą stanowił quiz wiedzy o romantyzmie, przeprowadzony z wykorzystaniem tradycyjnej gry planszowej SNAKES AND LADDERS. W romantyczną tematykę, osnutą wokół tematyki samotności, walki i nieszczęśliwej miłości, doskonale wpisał się jesienny anturaż. Wydaje się, że nawet jesienny „Kołdrian” na koszulce jednej z pań miał nieco mniejszy „weltschmertz”. Warsztaty zostały przygotowane przez polonistki: p. Izabelę Jakimiak, p. Katarzynę Małek oraz p. Ewelinę Wieczorek.

Skip to content