Spotkanie z Piotrem Dmitrowiczem, dyrektorem Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie

17 października odbyło się spotkanie z panem Piotrem Dmitrowiczem, z wykształcenia historykiem i dziennikarzem.

Podczas wykładu młodzież mogła przypomnieć sobie najważniejsze przesłanie życia i nauczania dwóch wielkich Polaków: papieża Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Pan Piotr Dmitrowicz przypomniał, że życie tych osób przypadło na burzliwe lata wojenne i trudny czas komunizmu. Jak podkreślił prelegent: „Prymas Stefan Wyszyński dużo mówił o szacunku, pokorze i miłości dla drugiego człowieka – te wartości są obecne w jego życiorysie, a dziś mogą być inspirujące dla młodych ludzi”. Natomiast kluczem do zrozumienia wielkości Świętego Jana Paweł II jest jego determinacja w obronie prawa najsłabszych. Papież upominał się o najbardziej potrzebujących.

Czy młodzież chce inspirować się takimi wzorcami? Dlaczego Jan Paweł II współcześnie ma tylu przeciwników? Na te i inne pytania można było usłyszeć odpowiedź podczas spotkania. Zostaliśmy też zaproszeni do odwiedzenia Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie

Na zakończenie pan Piotr Dmitrowicz życzył obecnej młodzieży odwagi w obronie wartości oraz umiejętności wyboru tych ideałów, które tworzą cywilizację miłości.

Skip to content