Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu szkolnym. Z tej okazji 13 października uczniowie klasy IV ep wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem Pani Katarzyny Małek, Pani Jolanty Szymańskiej i Pani Małgorzaty Brodawki przygotowali uroczysty apel. Tradycyjnie, spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie Pan Dyrektor Robert Matejek wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Wszystkim wyróżnionym serdecznie pogratulował i życzył dalszych sukcesów w pracy. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. W nastrój święta wprowadziła zebranych pieśń „Gaudeamus igitur”, po wysłuchaniu której prowadzący przedstawili krótką historię rozwoju edukacji i oświaty w Polsce. Prezentację urozmaicały wiersze Juliana Tuwima czy Adama Asnyka recytowane przez uczniów. Wysłuchaliśmy również piosenki „Szary świat” w wykonaniu Eweliny Chomickiej. Życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, a także uczniom złożyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Piwowar. Do życzeń członkowie Samorządu dołączyli kwiaty. Na koniec odbyło się losowanie nagrody-niespodzianki, jaką okazał się laptop. Szczęśliwym zwycięzcą losowania został Michał Statkiewicz z klasy I p. Nagrodę Michałowi wręczył Pan Dyrektor Robert Matejek.

 

 

Skip to content