Salon Maturzystów

20 września uczniowie klas czwartych udali się na Lubelski Salon Maturzystów, który od 16 lat organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy.  Tegorocznych maturzystów gościł  Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych  na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych. Mieli też okazję poznać ofertę edukacyjną uczelni akademickich z całego kraju.

Ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, uczniowie odebrali też gratisowy „Informator dla Maturzystów 2023” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

Po dniu spędzonym w progach gościnnej uczelni, uczniowie zrelaksowali się podczas seansu filmu „Gdzie śpiewają raki”.

 

 

Skip to content