Ósmoklasisto – czas na powtórkę

Egzamin z języka polskiego już za kilka dni, a Ty odczuwasz pustkę w głowie? Nie możesz sobie przypomnieć definicji  sonetu, nie wiesz, jak rozpoznać  oksymoron, elipsę czy  wiersz sylabotoniczny? Proponujemy Ci test z teorii literatury, który pomoże usystematyzować Twoją wiedzę i ocenić umiejętności. Nawet jeśli nie uda Ci się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania, to warto uczyć się na własnych  błędach. Po zakończeniu testu uzyskasz od razu dostęp do swojego wyniku i będziesz mógł poznać poprawne odpowiedzi. Podejmując próbę rozwiązania testu, nie musisz wpisywać imienia i nazwiska, wystarczą inicjały lub nazwa szkoły np. ZPO 1.

Link do testu z teorii literatury:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAANAASbFDY5UN0RFN0RPM1NTSDlTWTkyQVpYNFQ0SzQzUS4u

W ten sam sposób możesz powtórzyć wiedzę z nauki o języku.  Link do testu:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAANAASbFDY5UOFJZSVYwNk5MOEdDSUJSRkU2TEhSUzJBUS4u

POWODZENIA!

Skip to content