Walentynki z poezją miłosną

Walentynki (ang. Valentine’s Day)  to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim przypada również  na ten  dzień. Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, często pisanych wierszem.  Nasi uczniowie kontynuowali tę wielowiekową tradycję i wysyłali walentynkowe kartki osobom, którym w ten sposób pragnęli okazać swoją sympatię i miłość. Kartki z poezją miłosną cieszyły się ogromną popularnością. Każdy z niecierpliwością oczekiwał na swoją walentynkę 14 lutego.

Następne walentynki za rok.

 

Skip to content