Miesięczne archiwum: marzec 2017

DZIEŃ INTEGRACJI

Wywiadówka

Dnia 07.04.2017r. (piątek) o godz. 17:00 odbędzie się wywiadówka ogólnoszkolna.

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z wychowawcami klas.

I Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

27.03.2017r. nasi uczniowie: Angelika Wnukowicz z kl.IIe, Paweł Nast, Marcin Zgorzałek i Tomasz Wardziak z kl. IIi1 wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej pod patronatem Starosty Bialskiego, który odbywał się w Liceum Ogólnokształcącym im gen.Wł.Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Najbliżej podium była Angelika, która zajęła 6 miejsce. Dla najlepszej 15-tki nagrodą jest wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki PKOL-u w Warszawie. Pojedzie na nią troje naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy!!!

Finał VII Edycji Konkursu Matematyka w Technice dla Technika

Konkurs Matematyka w Technice dla Technika jest skierowany do uczniów klas maturalnych techników z pięciu województw: małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego.
W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 20 października 2016 roku wzięło udział 1150 uczniów. Etap międzyszkolny odbył się 3 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie. Międzyszkolna Komisja Konkursowa zakwalifikowała 39 maturzystów z 27 szkół technicznych do kolejnego etapu.
Finał odbył się 13 lutego 2017 roku w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki. W finale Konkursu naszą szkołę reprezentował podopieczny pani Renaty Stachnio, uczeń klasy trzeciej Benedykt Lewandowski, który zdobył bardzo dobre – 13 miejsce.
Benedyktowi serdecznie gratulujemy i życzymy, aby w przyszłym roku znalazł się wśród laureatów konkursu!

SZKOLENIE ZE STRZELECTWA SPORTOWEGO

Uczniowski Ludowy Klub Sportowo-Turystyczny „ZNICZ” przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim po raz kolejny realizuje projekt „Szkolenie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej ze strzelectwa sportowego”.

Projekt ma za zadanie upowszechnianie kultury fizycznej poprzez popularyzację strzelectwa sportowego, walorów rekreacji ruchowej, organizowanie zajęć i zawodów wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Jego realizacja jest propozycją zagospodarowania czasu wolnego młodzieży. Zajęcia będą się odbywały w semestrze letnim  w trzech grupach 6 osobowych, natomiast zajęcia ogólnorozwojowe (uzupełniające) w jednej grupie 18 osobowej , co będzie sprzyjało nawiązywaniu nowych znajomości pomiędzy uczestnikami zajęć oraz ich integracji.

Projekt jest również ciekawą alternatywą dla najpopularniejszych zajęć sportowych. Ważnym elementem tego szkolenia jest wdrażanie kultury prozdrowotnej i walka z wszelkiego rodzaju patologiami. Szkolenie to przygotowuje  młodzież do współzawodnictwa.

Działanie kończy się w czerwcu 2017r. zawodami strzeleckimi o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Projekt „Szkolenie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej ze strzelectwa sportowego”
współfinansowany jest przez Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim.

Spektakl w kinie Sława „Śluby panieńskie”

Pewnie wszyscy, a przynajmniej większość z nas, zna doskonale komedię Aleksandra Fredry po tytułem: „Śluby panieńskie„, choćby stąd, że od wielu lat figuruje ona w kanonie lektur szkolnych. Jednakże nasze wyobrażenie na temat tej komedii zostało poszerzone o jego realizację sceniczną, która miała miejsce 22 marca 2017 w kinie „Sława”.

Reżyserką spektaklu była pani Jolanta Zbucka, która od wielu już lat prowadzi nasze Szkolne Koło Teatralne. Właściwie pani Joli ten spektakl zawdzięcza wszystkie najważniejsze aspekty, bo oprócz reżyserii zajęła się również scenografią sztuki oraz kostiumami.

Jak wiadomo sztuka ta opiera się przede wszystkim na rozmaitych intrygach oraz na pewnych zbiegach okoliczności, które gwarantują dynamiczność i barwność akcji toczącej się przed naszymi oczyma. W zabawny i interesujący sposób przedstawia  losy i wypadki miłości, która mimo odrzucania i nieakceptowania przez głównych bohaterów zaczyna jednak wkradać się niepostrzeżenie do ich życia i przysłaniać sobą wszystko.

Spektakl trwał około dwóch godzin i wart jest polecenia, choćby po to, by spędzić miłe chwile i szczerze roześmiać się z przedstawionych tam sytuacji.

Na szczególną uwagę zasługuje gra aktorska.

Marcin Kaczanowicz z klasy 1 i2 brawurowo wcielił się w rolę Gustawa – lekkoducha korzystającego z życia, który na oczach widza przeżywa diametralną przemianę osobowościową.

Anna Siłaczuk z kl 4 tl i Patrycja Nurzyńska z kl. 1 tl  znakomicie odegrały rolę Klary,  pokazały się jako kobiety sprytne, przebiegłe ale i zarazem urocze, umiejące doskonale uwodzić i kokietować mężczyzn.

Równie dobrze swoją postać odtworzyły Katarzyna Chmielewska z kl 1 tl i Malwina Lewandowska z kl. 2 tl  grające w spektaklu Anielę. Wykazały się niebywałymi umiejętnościami aktorskimi, zachowały powagę, co nie jest takie łatwe w komedii.

Panią Dobrójską zagrały Natalia Brankiewicz z kl. 3 tl i Eliza Korneluk z kl. 2e,  a wuja Gustawa- Bartosz Jakubowicz z kl. 2 i1 i Jakub Oleszczuk z kl. 1 i1, którzy świetnie wywiązali się z powierzonego zadania. Grali naturalnie i przekonująco, udowadniając tym samym, że mają w zanadrzu wielki talent i możliwości.

Teatralny Albin- Benedykt Lewandowski z kl. 3 i2  grał osobę zagubioną, niepotrafiącą  znaleźć sobie żadnego miejsca, gubiącą się w intrygach Gustawa, czym wzruszał i rozśmieszał. Jana zagrał Przemysław Trębicki z kl. 3 e.

Dziękujemy aktorom za wspaniałą grę i gratulujemy talentu.

Dzień Otwarty w Ekonomiku

21 marca 2017 roku nasza szkoła otworzyła swoje drzwi gimnazjalistom, którzy licznie przybyli w nasze progi. Tego dnia można było poznać ofertę szkoły, zwiedzając sale dydaktyczne, w których czekało wiele niespodzianek.

Dzień Otwarty zainaugurował pan dyrektor Robert Matejek, serdecznie witając gości zgromadzonych w sali gimnastycznej. Uczniowie naszej szkoły przedstawili ofertę edukacyjną, filmy promujące szkołę oraz zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w scenkach kabaretowych. Następnie goście rozpierzchli się po szkole, aby na własne oczy przekonać się jak wygląda nauka w poszczególnych zawodach. Zwiedzając szkołę, gimnazjaliści wzięli udział w zajęciach interaktywnych, najchętniej korzystali z możliwości gier Unity 3D, grafiki i drukowania 3D. Dziewczęta skorzystały z wiosennej sesji fotograficznej. Zainteresowani mogli również wcielić się w rolę handlowców, akwizytorów i sprzedawców, obsługujących kasy fiskalne przy pomocy uczniów klasy 2h. W świetlicy nasi uczniowie prezentowali osiągnięcia sportowe i zachęcali do strzelectwa sportowego, a Dominik Mieńko ubrany w mundur wojskowy opowiadał o replikach broni. Przed spektaklem nastąpiło wyczekiwane losowanie i wręczanie upominków: laptopa, tabletów, pendrive’ów, koszulek, smyczy i smartwatchy. Na koniec Szkolne Koło Teatralne przygotowało ucztę dla miłośników sztuki w postaci premiery „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. Aktorów oklaskiwano gromkimi brawami.

Młodzieży gimnazjalnej dziękujemy za zaszczycenie nas swoja obecnością i mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.

Zapraszamy do fotorelacji na szkolnym facebook’u:

Kiermasz charytatywny

16 marca 2017 roku klasa Ie zorganizowała charytatywny kiermasz ciast i sałatek. To już kolejna edycja tego przedsięwzięcia, z którego zebrane pieniądze trafią do Piotra Wakulewicza poszkodowanego w wypadku drogowym w 2002r. Od chwili wypadku Piotrek jest w śpiączce i wymaga stałej opieki i rehabilitacji.
Jak zwykle młodzież nie zawiodła. Chętni uczniowie przygotowali pyszne ciasta i różnorodne sałatki, na które nie brakowało amatorów. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli zebraliśmy kwotę 1140zł. Wszystkim, którzy okazali dobre serce SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.

„Śluby panieńskie”

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

W dniu  dzisiejszym  tj. 16  marca 2017r. o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR adresowany do uczniów klas I – III. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.
W naszej szkole w rywalizacji wzięło udział 36 uczniów w następujących kategoriach:
– Junior: 19 uczniów,
– Student:  17 uczniów.
Testy konkursowe  kategorii  Junior i Student zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania rywalizacji nie wolno korzystać z kalkulatorów.

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał w prezencie układankę – breloczek  „Magiczny Sześcian”. Konkurs został przeprowadzony pod kierunkiem nauczycieli matematyki: p. Joanny Szymańskiej, p. Renaty Stachnio i p. Moniki Rosińskiej.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które otrzymamy w miesiącu maju bieżącego roku.

Ekonomik na Check IT

Jak zrobić karierę w IT? Jak zmontować swój pierwszy film? Jak zmienić świat, budując roboty? Jak stworzyć stronę internetową? Jak zbudować własną drukarkę 3D? Na te pytania i na wiele innych znaleźli odpowiedź uczniowie z klas informatycznych, którzy 15 marca uczestniczyli w konferencji CheckIT w Lublinie. Wycieczka była nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale również do spotkania ze starszymi kolegami. Warsztaty „LEGO to coś więcej niż same klocki – czyli jak zmienić świat budując roboty” prowadzili absolwenci naszej szkoły: Krystian Witek i Artur Kanclerz 🙂

Wyjazdy na warsztaty informatyczne, cieszące się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, co roku organizuje pani Róża Makaruk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Dzień Otwarty już wkrótce …

Program Dnia Otwartego/Upominki

Program Dnia Otwartego/Upominki

Konkurs plastyczny

8 MARCA

Z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze,
dużo szczęścia, zdrowia i radości, moc uśmiechu i słodkości,
spełnienia wszystkich marzeń oraz zadowolenia z siebie.

Życzą Panowie

KONKURS MATEMATYCZNY PANGEA

Szkolny etap konkursu matematycznego Pangea został przeprowadzony 3 marca 2017r. Wzięło w nim udział 16 uczniów naszej szkoły. Wyniki będą znane 17 marca 2017r. Czekamy na nie z niecierpliwością, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.

Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół. Jego celem jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów i upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia.

Skip to content