Miesięczne archiwum: październik 2016

„MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA”

25 października 2016r został przeprowadzony szkolny etap konkursu „Matematyka w technice dla technika”, którego celem jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych. To już siódma odsłona konkursu, organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Pierwsze miejsce ex-aequo zajęli: Benedykt Lewandowski z klasy 3i2 i Rafał Wasiluk  z klasy 4i1. Na drugim miejscu uplasował się Radosław Mikołajczuk z klasy 4TL. Benedykt Lewandowski i Rafał Wasiluk będą reprezentować naszą szkołę w II etapie, który odbędzie się 3 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom etapu szkolnego życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach konkursu. Trzymamy za Was kciuki 🙂

 

Konkurs historyczny

Etap szkolny konkursu „Międzyrzec – Historia – Dzień Dzisiejszy” odbędzie się na 5 godzinie lekcyjnej w czwartek 3 listopada 2016 roku w świetlicy szkolnej. Temat konkursu brzmi: Rok 2016 – rokiem „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Próbny egzamin praktyczny z kwalifikacji E.14

probae14_2016

Młodzież o wielkim sercu

O tym, że do Ekonomika uczęszcza młodzież o wielkim sercu, najlepiej świadczy działalność dobroczynna szkoły. Od kilku lat przeprowadzana jest akcja charytatywna mająca na celu wsparcie materialne misji w Czadzie. Pomysłodawczynią akcji jest pani Izabela Jakimiak, a wspierają ją w tym przedsięwzięciu panie: Monika Rosińska i Joanna Pióro. W jej ramach 25 października 2016 roku został zorganizowany kiermasz ciast i sałatek. Z powodu wielkiego zaangażowania  uczniów, którzy przygotowali ogromne ilości sałatek i domowych wypieków, kiermasz trwał aż dwa dni  🙂 Zebraliśmy 1350 zł  🙂 Pieniądze przekażemy proboszczowi w Bousso w Czadzie, ks. Stanisławowi Tymoszukowi, z przeznaczeniem na pomoc dzieciom uczącym się w szkole działającej przy jego parafii.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie kiermaszu i zdecydowali się na finansowe wsparcie akcji. Dziękujemy dziewczętom z klasy IVrs za ich ciężką pracę. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i ich rodziców za przygotowanie wspaniałych wypieków i sałatek.  Bez Waszego wsparcia to przedsięwzięcie nie mogłoby się powieść! Dziękujemy!

[Fotogaleria]

Wycieczka przedmiotowa do stacji kontroli pojazdów

Dnia 21 października br. uczniowie klasy 3TL w ramach przedmiotu pracownia środków technicznych uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów PKS w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowanej przez nauczycieli przedmiotów zawodowych: pana Leszka Jóźwika oraz pana Jacka Domańskiego. Uczniowie dzięki wycieczce dowiedzieli się jak krok po kroku przebiega diagnostyka środków transportu samochodowego. Logistycy razem z pracownikiem PKS uczestniczyli w diagnostyce zarówno samochodu osobowego, jak i samochodu ciężarowego. Podczas cennej lekcji mieli również możliwość zadania wszelkich nurtujących pytań związanych z kontrolą pojazdu. Pracownikom PKS – u składamy serdeczne podziękowania za lekcję praktyki oraz bardzo interesujący wykład.

[Fotorelacja]

Kiermasz charytatywny – 25 października 2016 – Zapraszamy!!!

Dominik Marczuk i Dominika Krzymowska mistrzami szkoły w tenisie stołowym

Nowi mistrzowie zostali wyłonieni w szkolnym turnieju, rozegranym 19 października 2016 roku w sali gimnastycznej. W Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców wzięło udział 40 zawodników, trzydziestu chłopców i dziesięć dziewcząt. Turniej został rozegrany w zdrowej, sportowej atmosferze, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali organizatorzy – nauczyciele wychowania fizycznego. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom  dziękujemy za udział i duże zaangażowanie! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami, które publikujemy poniżej.

Chłopcy:

  1. miejsce – Marczuk Dominik kl. IVtl
  2. miejsce – Pietruk Paweł kl. Itl
  3. miejsce – Sawczuk Sebastian kl. IIi2
  4. miejsce – Michaluk Piotr kl. IIItl
  5. miejsce – Woliński Krystian kl. IVtl
  6. miejsce – Wasąg Norbert kl. IIi2
  7. 7-8. miejsce – Kusznieruk Mateusz kl. Itl / Sawiński Łukasz kl. IIItl
  8. miejsce – Sójka Jakub kl. IIi2
  9. 10-12. miejsce – Olszewski Konrad kl. IIe / Demianiuk Artur kl.IVe /Sekular Konrad kl. IVi1

Dziewczęta:

  1. miejsce – Krzymowska Dominika kl. IItl
  2. miejsce – Wosztyl Kamila kl. IVe
  3. miejsce – Szcześniak Weronika kl. IIe
  4. miejsce – Oleksiuk Katarzyna kl. IVi2
  5. 5-6. miejsce – Ancuta Natalia kl. IIIe / Bołba Beata kl. IItl
  6. 7-9. miejsce – Kurenda Aleksandra kl. IIIe / Jakubowicz Wiktoria kl. Ie / Wiercińska Magdalena kl.Ie

[Fotorelacja]

,,KOMÓRKOMANIA”

Dnia 19.10.2016 r. Zespół Szkół Ekonomicznych we współpracy z Fundacją DKMS przeprowadził akcję pt. ,,KOMÓRKOMANIA”,  podczas której zarejestrowało się 27 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Jest to aż 27 nowych szans na uratowanie życia chorym na nowotwory krwi. Wolontariuszom przyświecał ważny cel i praca, która dawała ogromną satysfakcję. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jesteście wspaniałymi ludźmi niosącymi pomoc potrzebującym. Dziękuję.

Pedagog

              Elżbieta Stefaniuk

[Fotorelacja]

XVI Dzień Papieski

Społeczność   Zespołu  Szkół Ekonomicznych po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej  organizowanej z okazji XVI  Dnia Papieskiego, który przebiegał pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W tym wyjątkowym roku Ojciec św. Franciszek wzywa nas, byśmy „ jeszcze mocniej utkwili wzrok w Bożym Miłosierdziu i sami stali się znakiem działania miłosiernego Ojca”.

Z kiermaszu ciast i sałatek, który odbył się 18 października 2016, udało się pozyskać kwotę 600 złotych.  Została ona przekazana na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającej edukację uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Gala wręczenia stypendiów Starosty Bialskiego

Ponad 120 uczniów bialskich szkół przekonało się, że warto się uczyć. W poniedziałek 17 października 2016 r otrzymali stypendia Starosty Bialskiego za wysokie wyniki w nauce. Uroczystość odbyła się po raz dziesiąty i miała miejsce w naszej szkole.

W spotkaniu wzięli udział wyróżnieni Uczniowie oraz ich Rodzice, Starosta Bialski p. Mariusz Filipiuk, radni powiatowi – Mariusz Kiczyński – przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, Janusz Skólimowski – wicestarosta bialski, Jolanta Zbucka –wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, a także Ewa Kwaśniewska – starszy wizytator Oddziału Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie, Andrzej Marciniuk – kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk – wiceprezydent Miasta Biała Podlaska, Zbigniew Kot – burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski, jak również mł. inspektor Janusz Michaluk – komendant Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim, Wiesław Zaniewicz – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim, Dyrektorzy Placówek Oświatowych,  Przedstawiciele Starostwa z p. dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Marianną Tumiłowicz. Nad przebiegiem uroczystości czuwała i prowadziła galę p. Monika Dadacz,  inspektor do spraw oświaty Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Bialskiego. Celem spotkania było nagrodzenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu bialskiego, którzy w roku szkolnym 2015/2016 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce albo tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej dotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

[Zobacz fotorelację]

Z naszej szkoły stypendia otrzymali:

Benedykt Lewandowski – kl. 3i2

Rafał Wasiluk – kl. 4i1

Kacper Starzyński – kl. 3i1

Szymon Łukaszuk – kl. 4i1

Radosław Mikołajczuk – kl. 4tl

Angelika Wnukowicz – kl. 2e

Diana Gmurkowska – kl. 2e

Marcin Bełkot – kl. 2i1

Karol Zarzycki – kl. 1 i1

Karolina Uchaniuk – kl. 2e

Klaudia Sidorczuk – kl. 2 tl

Angelika Mironiuk – kl. 2e

Wojciech Szkodziński – kl. 1 i1

Magda Stepulak – kl. 2e

Piotr Semeniuk – kl. 2 i1

Monika Biernacka – kl. 2 tl

Julia Korolczuk – kl. 2e

Malwina Lewandowska – kl. 2 tl

Konrad Olszewski – kl. 2e

Stypendia to oczywiście nagrody pieniężne wypłacane miesięcznie od września do czerwca w odpowiedniej kwocie w zależności od średniej wyników w nauce. W imieniu nagrodzonych uczniów głos zabrał uczeń naszej szkoły Benedykt Lewandowski, który podziękował panu Staroście i zapewnił, że nagrody te będą dobrze wykorzystane.

Gratulujemy stypendystom i zachęcamy pozostałych uczniów, aby brali z nich przykład, bo jak wiemy nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia.

OGŁOSZENIA !

17.10.16r- 21.10.16r. – Tydzień Zakazanych Książek … czyli czego, między innymi,  zabraniała cenzura… a w naszej bibliotece  jest;)

Tydzień Zakazanych Książek jest to międzynarodowe, ruchome święto, obchodzone od 1982 roku. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związane z pierwszą poprawką do amerykańskiej  Konstytucji, która mówi o wolności słowa.

W Polsce głównym organizatorem akcji jest portal bibliosfera.net

Celem Tygodnia Zakazanych Książek jest promocja czytelnictwa oraz uświadomienie ludziom wolności płynącej z czytania i prawa do niej w każdym kraju na świecie oraz w każdej instytucji – bibliotekach czy szkołach.

ksiazki_biblioteka

Dzień Edukacji Narodowej

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Na akademii przygotowanej przez wychowanków pani Ewy Rysak zgromadziła się cała społeczność szkolna, aby uczcić wyjątkowe święto – Dzień Nauczyciela. Mottem uroczystości stały się słowa Jana Pawła II, które trafnie odzwierciedlają pracę wykonywaną przez nauczycieli. Klasa IIh w imieniu wszystkich uczniów złożyła dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Były wiersze, muzyczne upominki, kwiaty i chwile wzruszenia. Pan Dyrektor podziękował młodzieży za życzenia płynące z głębi serca i nagrodził wybranych nauczycieli za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Przy oprawie muzycznej IIh wspierali: Weronika Hawryluk, Sylwia Kieczka i Marcin Kaczanowicz. Uśmiech na twarzach zebranych świadczył o tym, że był to czas spędzony w miłej atmosferze.

[Zapraszamy  do galerii]

Rusza akcja rejestracji dawców szpiku i komórek macierzystych!

Po raz kolejny w Zespole Szkół Ekonomicznych odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych we współpracy z Fundacją DKMS  – ,, KOMÓRKOMANIA”.

W Polsce co godzinę stawiana jest diagnoza: nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Pomimo iż jest wiele osób zarejestrowanych jako potencjalni dawcy, nadal jest wielu pacjentów, którzy czekają na swojego genetycznego bliźniaka. Im więcej będzie osób zarejestrowanych, tym większa szansa na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego dla większej liczby pacjentów.

Akcja rejestracji odbędzie się 19 października w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim w godzinach od 9.00-14.00.

Przyłącz się do nas, zarejestruj się jako potencjalny dawca i uratuj komuś życie.

Wycieczka przedmiotowa logistyków

Uczniowie 4tl w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, zorganizowanej przez Pana Jacka Domańskiego i Panią Jolantę Szymańską. 10 października 2016 roku logistycy na własne oczy mogli zobaczyć jak funkcjonuje stacja uzdatniania wody oraz oczyszczalnia ścieków. Dzięki uprzejmości pracowników mieli możliwość wysłuchania interesującego wykładu na temat zaopatrzenia miasta Międzyrzec w wodę, a także w razie konieczności okolicznych wiosek. Wysłuchali informacji i zobaczyli jak w praktyce wyglądają metody oczyszczania ścieków, które na lekcjach poznają w teorii.

Dyrekcji oraz pracownikom Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych dziękujemy za umożliwienie zwiedzania, oprowadzenie po obiekcie i ciekawy wykład.

[Zobacz zdjęcia]

I Ty możesz uratować komuś życie…

Po raz kolejny w naszej szkole odbywa się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych „Komórkomania” we współpracy z fundacją DKMS. W związku z tym w piątek 7 października 2016 roku zaprosiliśmy do szkoły realnych dawców – Pana Karola Tarcza i Pana Adama Golca, którzy rozmawiali z młodzieżą na temat potrzeby pomagania osobom chorym na białaczkę. Młodzież dowiedziała się,  kto może zostać potencjalnym dawcą i w jaki sposób przebiegają procedury przeszczepu. Chętni mogli zadawać pytania, a całe spotkanie, zorganizowane przez panią pedagog Elżbietę Stefaniuk,  przebiegało w miłej atmosferze.

Zachęcamy do wsparcia akcji poprzez dołączenie do grona dawców.  Nie zapominajmy o tym, że dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

[Zdjęcia z wydarzenia]

Skip to content