Miesięczne archiwum: wrzesień 2015

Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców

Dnia 30.09.2015 r. w Rokitnie odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców. Opiekunem była pani Ewa Gała.

IV miejsce zajął Paweł Nast kl. I i2

VIII miejsce zajął Maksymilian Oksiejuk kl. I i1

VIII miejsce zajęła Beata Bołba kl. I tl

IX miejsce zajęła Karolina Uchaniuk kl. I e

11

„KOCIAKI” SIĘ INTEGRUJĄ…

24 września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i panem dyrektorem udali się na spotkanie integracyjne do „Zacisza”. Podczas tych kilku wspólnie spędzonych godzin wszyscy mieli okazję lepiej się poznać, uczestnicząc w różnorodnych grach i zabawach oraz piekąc razem kiełbaski na ruszcie. Pogoda dopisała, „integracyjny” czwartek był wyjątkowo słoneczny (spadło tylko kilka kropel deszczu) i bezwietrzny.
Śmiechu co niemiara wzbudziła zabawa polegająca na odszukaniu kartek z numerkami (wcześniej ukrytych przez wychowawców w różnych zakamarkach na terenie ośrodka) i wykonywaniu wesołych zadań przez całe klasy. Do łez mógł rozbawić kankan albo odśpiewanie na głosy takich szlagierów jak „Wlazł kotek na płotek” czy „Panie Janie”.
Rywalizacja między klasami była zażarta. Niektórzy bili rekordy prędkości albo uprawiali biegi przełajowe między ławkami, krzesłami i nad głowami kolegów z klasy, inni posługiwali się wrodzonym sprytem w celu zdobycia upragnionego numerka. Na szczęście wszystko zakończyło się jedynie kilkoma zadrapaniami i dwoma zdartymi kolanami. Zważając na liczbę osób całym sercem zaangażowanych w zabawę, można śmiało stwierdzić, że straty są stosunkowo niewielkie.
Na koniec, korzystając z okazji, że sto czterdzieści „kociaków” zgromadziło się w jednym miejscu, samorząd uczniowski zorganizował otrzęsiny. Po zmierzeniu się z niełatwymi zadaniami, sprawdzeniu wiedzy na temat szkoły, a na koniec po wypiciu szklanki mleka, pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej.
Integracja wypadła na piątkę, wszyscy w wyśmienitych nastrojach wrócili do domów i chcą więcej… Może pan dyrektor „da zielone światło” w Dzień Dziecka?

[Zobacz zdjęcia]

NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dnia 16 września 2015 roku w naszej szkole przeprowadzone
zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Komisja wyborcza w składzie: Sylwia Cep i Adam Szmuniewski czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. Henryka Markiełow i p. Jacek Domański.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszło 10 osób o największej liczbie głosów w bieżącym roku szkolnym:
1. Weronika Piwowar
2. Jacek Trochimiuk
3. Paweł Nast
4. Aleksandra Sawczuk
5. Bartosz Zbucki
6. Mateusz Tokarski
7. Łucja Kowalczuk
8. Sylwia Oponowicz
9. Iwona Marczuk
10. Karol Góralski

Nowymi opiekunami zostali: p. Paweł Prokopiuk i p. Izabela Ziomek
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!! .

[Fotorelacja na fb]

EGZAMINY ZEWNĘTRZNE

Informację o planowanych terminach przeprowadzania egzaminów maturalnych i zawodowych oraz informacje o terminach składania deklaracji i możliwości dostosowania warunków przeprowadzania egzaminów do potrzeb zdających można znaleźć na naszej stronie w zakładkach MATURA oraz EGZAMIN ZAWODOWY.

Szczegółowe procedury dotyczące przeprowadzania egzaminów zewnętrznych  można uzyskać na stronach internetowych OKE i CKE.

www.oke.krakow.pl

www.cke.edu.pl

UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE

76 lat temu 17 września 1939 roku Związek Sowiecki bez wypowiedzenia wojny napadł na Polskę, Armia Czerwona uderzyła na tyły walczącej z Niemcami Armii Polskiej. W następstwie agresji do niewoli dostało się ćwierć miliona żołnierzy Wojska Polskiego, w tym 18 tysięcy oficerów. Rozpoczęła się Golgota Wschodu. Aby pamięć o tamtych wydarzeniach nie zatarła się w pamięci współczesnych, Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim, jak co roku, zorganizowało obchody rocznicowe na Alei Katyńskiej. Na uroczystości obecne były władze miasta na czele z Burmistrzem, Panem Zbigniewem Kotem i Przewodniczącym Rady Miasta, Panem Robertem Matejkiem, poczty sztandarowe, dyrektorzy międzyrzeckich szkół, nauczyciele i młodzież. Za oprawę artystyczną była odpowiedzialna młodzież z naszej szkoły. Uczniowie pod opieką pani Marii Witkowskiej i pani Joanny Pióro przygotowali wzruszający montaż słowno – muzyczny poświęcony ofiarom zbrodni radzieckich.

[Zapraszamy do galerii]

KONFERENCJA JUNIOR IT ACADEMIC DAY

11 września 2015 roku nasza młodzież z klas 2i1, 2i2, 3i1, 3i2 i 4i uczestniczyła w całodniowej konferencji Junior IT Academic Day, organizowanej przez firmę Microsoft oraz Future Design Academy w Radzyniu Podlaskim.

 

Konferencja miała na celu poszerzenie wiedzy na temat programowania i nowoczesnych technologii. Obejmowała ona zagadnienia skierowane do wszystkich, zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w świecie technologii, jak i tych zaprawionych w boju, chcących uzupełnić swoją wiedzę.

Tematy, jakie były poruszane podczas konferencji to zagadnienia dotyczące silnika graficznego Unity, nowości w Windows 10, możliwości rozwoju w branży IT i kreowania kariery dzięki firmie Microsoft.

Nasi uczniowie z pewnością dowiedzieli się ciekawych informacji z branży IT, zdobyli nowe doświadczenia, poszerzyli swoją wiedzę oraz nawiązali nowe kontakty z uczestnikami i prelegentami.

Na koniec odbyło się losowanie nagród dla uczestników. Nagrody książkowe otrzymali Dominik Mikołajczuk z klasy 3i1 oraz Bartosz Szabaciuk z klasy 2i2, bon odzieżowy Karol Dołęga z klasy 3i1, a nagrodę główną smartphon Nokia Lumia wygrał Trochimiuk Tomasz z klasy 3i2.

Niezwykle istotne jest również zaangażowanie w konferencję ucznia klasy 2i2 Bartka Szabaciuka, który zaprojektował stronę WWW i plakaty promujące to wydarzenie.

Wyjazd na konferencję zorganizowała pani Róża Makaruk, a opiekę nad młodzieżą sprawowali: pani Izabela Hodun, pani Elżbieta Stefaniuk, pan Tomasz Marciniuk, pan Krzysztof Jurek oraz pan Piotr Matuszewski.

[Zapraszamy do galerii]

CZAS DECYZJI… MATURA TUŻ, TUŻ…

Mogli się w tym przekonaniu utwierdzić uczniowie klas maturalnych naszej szkoły, którzy 15 września 2015 roku byli obecni na Salonie Maturzystów. Spotkanie odbyło się pod patronatem Perspektyw w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu p. Piotra Ludwinowskiego „Przede wszystkim myśl – jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki” oraz p. Teresy Bulskiej „Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego”. Niektórzy uczniowie Technikum Informatycznego pogłębili swoją wiedzę na temat matury z fizyki, uczestnicząc w wykładzie p. Jana Sawickiego.
Abiturienci otrzymali, przygotowany przez Perspektywy, Informator dla Maturzystów, zawierający Ranking Szkół Wyższych, Ranking Kierunków Studiów oraz ogólne zasady przyjęć na studia w roku 2016/17 na ponad 400 uczelni.
Młodzież mogła również uzyskać informacje o kierunkach studiów bezpośrednio od studentów, którzy promowali uczelnie krakowskie, warszawskie i lubelskie.
Pobyt w Lublinie zakończył się wyprawą do kina na film, który wprawił wszystkich w doskonały nastrój.
Wyjazd zorganizowali wychowawcy klas czwartych: pani Izabela Jakimiak, pani Anastazja Hryciuk, pani Marzena Kowalczyk i pani Maria Witkowska.

[Zapraszamy do galerii]

POKAZY Z FIZYKI

Pani Monika Rosińska, jak co roku, zaprosiła pierwszoklasistów na wspólną zabawę z fizyką. 14 września 2015 r. uczniowie klas 1i1, 1e i 1tl wzięli udział w Pokazach z Fizyki organizowanych na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Ich ideą jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. W tym roku pokazy w przystępny sposób i z nutką humoru przybliżały zagadnienia związane z prądem elektrycznym, światłem, promieniotwórczością i lataniem. Zapaleńcy fizyki mogli nie tylko oglądać eksperymenty, ale również w nich uczestniczyć. Podczas wycieczki uczniowie wzięli także udział w projekcji filmu „Żyć nie umierać”, słodko-gorzkiej opowieści o człowieku podejmującym w obliczu śmiertelnej choroby ostatnią próbę naprostowania błędów przeszłości. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: pani Bożena Korolczuk, pani Monika Rosińska, pani Joanna Pióro i pan Jacek Domański.

[Zapraszamy do galerii na szkolnym facebook’u.]

POWIATOWA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

2 września 2015 r. naszej szkole przypadł zaszczyt zorganizowania Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2015/2016. Wyjątkową rangę uroczystości nadali licznie przybyli goście. Z zaproszenia Starosty Bialskiego oraz współgospodarza uroczystości, Pana Dyrektora Roberta Matejka, skorzystali m.in.: Pan Tadeusz Sławecki – Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej, Pani Anna Szczepińska – Lubelski Wicekurator Oświaty, Posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej: Pan Franciszek Stefaniuk, Pan Stanisław Żmijan i Pan Marcin Duszek, Pan Przemysław Litwiniuk – Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Pan Artura Nitka – Kierownik Delegatury w Białej Podlaskiej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pan Andrzej Marciniuk – Kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej, Pan Mariusz Filipiuk – Przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej oraz przedstawiciele władz samorządowych i dyrektorzy szkół.
Podczas uroczystości wręczono awanse nauczycielom pracującym w powiatowych placówkach oświatowych oraz uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny.
Po części oficjalnej młodzież ze Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowała krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pana dyrektora Roberta Matejka i pani Jolanty Zbuckiej. Program opowiadał o złotej rybce, która spełniała życzenia pewnej nauczycielki, a jego wymowa była jednoznaczna – nauczyciel naprawdę szczęśliwy czuje się wyłącznie w szkole…

Skip to content