Zwycięstwo Elizy Korneluk w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Ireny Golec „Czerwona Róża dla Niej”

Literacki złoty medal dla Elizy Korneluk w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Ireny Golec „Czerwona Róża dla Niej”

XI Ogólnopolski Konkurs Literacki przebiegał pod honorowym patronatem Tadeusza Sławeckiego, Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Na konkurs nadesłano 121 zestawów prozy i poezji z całej Polski: z Wrocławia, Kielc, Białegostoku, Nowogrodu, Komarówki Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia, Kąkolewnicy i okolic. Jurorzy: Ryszard Kornacki, Zofia Goławska i Katarzyna Wileńska, wysoko ocenili poziom utworów literackich, dostrzegli ogromną wrażliwość autorów prac konkursowych i ich różnorodną tematykę. Zdobywczynią I miejsca w kategorii prozy została Eliza Korneluk uczennica klasy IVE. Nie miała sobie równych wśród uczestników konkursu ze szkół ponadgimnazjalnych. Zachwyciła jurorów opowiadaniami „Śnieżynka” i „Kamyk”.

Wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród odbyło się 18 listopada 2018roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy.

Cieszy nas kolejny wielki sukces Elizy. Pisanie, jak sama twierdzi, stanowi jej pasję i jest wyrazem podziwu dla piękna języka ojczystego.

Zdobywczyni I miejsca życzymy nowych, ciekawych pomysłów literackich i dalszych zwycięstw.

Nagrodzone opowiadania pojawią się na stronie internetowej biblioteki szkolnej w zakładce Debiuty literackie. Opiekę literacką nad uczennicą sprawowała pani Izabela Jakimiak.

 

Skip to content